Okunma

Yeni Trendler Lotusphere’de Anlatıldı


08 Mayıs 2009 Cuma 08:48
Yeni Trendler Lotusphere’de Anlatıldı

Her yılın ilk ayı ABD’de gerçekleştirilen ve geleceğin trendlerinin değerlendirildiği Lotusphere etkinliğinin son durağı İstanbul’du. Tüm gün süren konferansta Lotus profesyonelleri bir araya gelirken, IBM’in yurtdışındaki üst düzey yetkililerini de dinleme fırsatı buldu. Lotusphere’in İstanbul’daki ayağıyla ilgili çalışmaları IBM Türk Lotus Ürün Yöneticisi Ülkü Ceylan‘la konuştuk.

İzleyin

Four Seasons Bosphorus otelinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan IBM Tüm Ülkeler Lotus İşbirliği Çözümleri Satış Direktörü Michael Garbett Orlando’da gerçekleştirilen Lotusphere’de anlatılan önemli başlıkları aktarırken firmalar açısından sadece ofis içerisindeki çözümlerin değil, ofis dışından alınan servislerin de büyük önem taşımaya başladığına dikkat çekti. Yurtdışından gelen bir diğer isim ise IBM Orta ve Doğu Avrupa Lotus Mesajlaşma ve İşbirliği Yöneticisi Uffe Sorensen‘di. Daha önce de ülkemizde bulunan Sorensen 145 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Lotus Notes ve Domino’nun web 2.0’ın iş yapış şekillerine yapacağı etki üzerinde durdu.

Firmanın İstanbul’daki etkinlikte konuşan bir diğer yöneticisi ise IBM Lotus Orta ve Doğu Avrupa Kanal Geliştirme Lideri Oskar Laufer‘di. KOBİ’lere yönelik IBM çözümleriyle ilgili bir sunum gerçekleştiren Laufer, küçük ölçekli firmaların da büyük ölçekli firmalarla aynı BT sorunlarını yaşadığına dikkat çekerek, Türkçe dil desteği de bulunan Lotus Foundations gibi çözümlerin ön plana çıktığını kaydetti.

:: IBM Lotus çözümlerini daha önce kullandınız mı?

Bilgi için: IBM Türk

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Trendler Lotusphere’de Anlatıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Trendler Lotusphere’de Anlatıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Trendler Lotusphere’de Anlatıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "