Okunma

LTE’ye LG Desteği


09 Aralık 2008 Salı 19:05
LTE’ye LG Desteği

Dünyanın ilk 3GPP LTE(Long Term Evolution) cep telefonu çipi LG tarafından tanıtıldı. 4G mobil bağlantıda WiMAX’e alternatif olarak sunulan LTE protokolü, mevcut 7,6 Mbps HSDPA ağlarını birkaç kez katlayarak teoride 100 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme hızlarına erişebiliyor. LG’nin tanıttığı 13 x 13 mm boyutlarındaki çip ise 60 Mbps indirme ve 20 Mbps yükleme hızına ulaştı. Özellikle ülkemiz için hayli uzak bir geleceğin teknolojisi olsa da, LTE ile WiMAX arasındaki rekabet 2010 yılında bazı ülkelerde ulusal ağların oluşturulmasından itibaren hayli kızışacak gibi görünüyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LTE’ye LG Desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LTE’ye LG Desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LTE’ye LG Desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "