Okunma

Lumia 800’e Yeni Güncelleme Geliyor


29 Mart 2012 Perşembe 10:18
Lumia 800’e Yeni Güncelleme Geliyor

Lumia 800 piyasaya sürüldüğünde, çoğu yeni akıllı telefonda olduğu gibi, kısa pil ömrü yüzünden eleştirilere maruz kalmıştı.

Nokia‘da bu problemi çözümlemek için iki adet yeni güncelleme yayımlamış ve pil ömründe gözle görülür artışlar yaşanmıştı.

Bu artışlar Nokia‘ya yeterli gelmemiş gibi görünüyor. Çünkü firma yeni güncellemeyi farklı ülkelerde birkaç gün arayla yayımlamayı planlıyor.

İlk güncellemenin bugün geleceği, diğerlerinin ise sırasıyla 4 Nisan, 11 Nisan, 18 Nisan tarihlerinde kullanıcılarla buluşacağı da açıklandı.

Gelecek güncellemeyle birlikte cihazın pil ömrünün, ortalama kullanımda 25-30 saatlik bir artış yaşayacağı iddia ediliyor. Güncelleme yayımlandıktan sonra doğruluk payı da ortaya çıkacaktır.

:: Lumia 800’ü beğeniyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

21 yorum - “Lumia 800’e Yeni Güncelleme Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  pil sorunu inş gider kafayı yemek üzereyim. kullanım olaraksa bir iphone 4s bir sgs 2 kadar keyifli bir eksiği yok. sıfırını 800 liraya kayıtlı aldım fiyatta oldukça uygun

 2. mapavrili dedi ki:

  Bu lumia serisi hertüelü övgüyü hakediyor.

 3. alonespy dedi ki:

  para bol bulup savurmakla her şeyi reklam zannetmek arasında inanılmaz bir bağlantı kurmuşsun helal olsun…

 4. karizmaxi dedi ki:

  SDN’in Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerden takip edildiğini bilmiyordum

  — Mesaj Güncellendi —

  Parası bol olup savurgan olanlar geniş bakmanın nasıl birşey olduğu iyi biliyordur çünkü haketmeyen cihaza o kadar para başka türlü verilmez. Bazı arkadaşlar Reklamda gördüğü herşeyi alacak düzeyde olduğundan herkesi kendisi ile karıştırmış galiba

 5. karizmaxi dedi ki:

  SDN’in Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerden takip edildiğini bilmiyordum

 6. alonespy dedi ki:

  geniş bakılabilmesi için teknolojik bir gözlük varsa reklamını yapın alanlar olabilir belki

 7. karizmaxi dedi ki:
 8. re13el dedi ki:

  Ülkemizde yok diye haber olmasınmı yani? Misal :4G -3G bizde yokken haberi yapılmasaydı o zaman bu insanlar nerden bilgi öğ***** nokia karşıtlarından bıkkınlık geldi artık sevmiyorsan sevme kardeşim ama reklam demeyin ş***** />
  SDN düzenli olarak apple uygulaması seçip paylaşıyor o zaman ona da ios oyunlarının reklamlarımı diyelim! ?

 9. alonespy dedi ki:

  *****

 10. karizmaxi dedi ki:
 11. REDFOKS dedi ki:

  Evet kullanılıyor. ***** vs markaların güncelleme makaleleride var Nokianin en gözde modellerinden birine gelen güncellemenin haber yapılması nasıl bir reklam oluyor ben onu çözemedim ???

 12. alonespy dedi ki:

  sadece bu haber için demiyorum…başka konulara da aynı yaklaşman konusunda konuşuyordum ki…boş ver polemik yapmak istemiyorum…sen ağasın doğrusun eyvallah….

 13. karizmaxi dedi ki:

  iyice okuyup idrak ettikten sonra cevap yazsan daha iyi olurdu Android marketteki uygulamalar Türkiye’de kullanılmıyor mu?
  Sevmek zorunda da değilsin okumak zorunda da değilsin bir önceki mesajda belirtmediğim için zorunlu hissetmiş olablirsin

 14. alonespy dedi ki:

  senin sürekli nokia haberi görünce bu tür yorumlar yapmanı sevmiyorum o yüzden…madem bu kadar reklam düşmanısın sürekli çıkan android uygulama haberlerine de yorum yap eyvallah diyeyim….

 15. karizmaxi dedi ki:

  Peki siz neden her nokia yorumuma bir cevap yetiştirme mecburiyetinde hissediyorsunuz böyle bir zorunluluğunuz yok rahat olun bu tarz yorumlarımı görmezden gelirsiniz olur biter sizin zihin yapınıza göre oldukça ***** />

  Benim fikri yapıma göre ise hiçbir sorun görmezden gelinerek çözü***** />

  Son olarak henüz çıkmamış bir cihaz Türkiye’ye gelecek ise haberi yapılabilir çünkü bizi ilglendiriyor, ama piyasaya çıkmış ama ne geleceği belli, gelecekse bile daha tarihi bile belli olmayan cihazdan BİZENE arkadaş o zaman. Nokia’nın adam yerine koyupta bize satmadığı makineden ve dandik Win.P. ‘den *****

 16. alonespy dedi ki:

  niye bu kadar dar yaklaşıyorsun….daha üretim tarihi ve hangi ülkelerde satılacağı belli olmayan cihazlar hakkında haber yapılınca böyle yaklaşmıyorsun ama…yok ama ben hala böyle düşünüyorum diyorsan bu tür haberleri görmezden gelirsin sorun çözülür….

 17. SDN Okuru dedi ki:

  ürünün türkiyede olmaması türkiyede kimsenin kullanmadığı anlamına mı geliyor a benim süper zeki arkadaşım?

 18. SDN Okuru dedi ki:

  ya bu nasıl bir telefondur 1 yıldır haberleri yapılıyor ama türkiyede bir yerde bile satıldığını duymadım. yanlışmıyım acaba ?

 19. karizmaxi dedi ki:

  REKLAMLAARR Türkiye de olmayan bir makineyle ilgili dumadan sözüm ona ” haber” yapılması açık ve net reklamdır başka da birşey değil!!! SDN İyice ”chip” gibi oldu devam sizde zengin olacaksınız aynen devam.

" Lumia 800’e Yeni Güncelleme Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lumia 800’e Yeni Güncelleme Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lumia 800’e Yeni Güncelleme Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "