Lyft’ten Corona virüsü krizi için önemli adım


22 Mart 2020 Pazar 18:30
Lyft’ten Corona virüsü krizi için önemli adım

Corona virüsü salgını ile birlikte desteklerini artırmaya karar veren Lyft, operasyonlarını, gıda ve tıbbi malzeme teslimatını da içerecek şekilde genişletmeyi planladığını söyledi. Lyft, Uber benzeri bir mobil ulaşım uygulaması. Yaklaşık 650 şehirde faaliyet gösteren şirket Lyft mobil uygulamasında; araba ile yolcu taşıma, bisiklet paylaşım sistemi ve yemek dağıtım hizmeti sunuyor.

Lyft, Corona virüsü krizi için önemli kararlar aldı

Lyft, pandemi nedeniyle hizmetlerine geçici olarak talebin azaldığını belirtti. Şirket sürücüler için yeni fırsatlar yaratmak, ihtiyaç sahiplerine sürüş desteği sağlamak ve gerekli malların dağıtımına yardımcı olmak için hizmetlerini aktif olarak genişlettiğini duyurdu. Girişim şu anda üç ana bölümden oluşuyor.

Sürücülere ve topluluğa olan desteği en üst düzeye çıkarmak

 • Şirket; düşük gelirli bireyler, yaşlılar, kronik hastalıkları olan bireyler için tıbbi malzemeye erişimlerini sağlayacak.
 • Yaşlılara ve okullarından ücretsiz öğle yemeği alan öğrencilere erzak temin edecek.
 • Sokağa çıkma yasağı gibi önemli güvenlik ve halk sağlığı gelişmeleri hakkında Lyft App, sürekli olarak güncellenecek.

Ulusal LyftUp ortaklıklarının etkinleştirilmesi

 • Aileler ve çocuklar, düşük gelirli yaşlılar, doktorlar ve hemşireler için temel ulaşım ihtiyaçları olan kişilere sürüş desteği sağlamak adına LyftUp girişimi etkinleştirildi. Lyft bunun için; United Way, World Central Kitchen ve Team Rubicon dahil olmak üzere yeni ve mevcut ortaklarla çalışıyor.
 • Sürücülerden hasta olmaları durumunda evde kalmaları isteniyor ve bir doktora görünmeleri gerekiyorsa ulaşım seçeneklerini danışmak için bir tıp uzmanı ile çalışılıyor. CDC ve yerel sağlık görevlilerine göre, COVID-19 tanısı konmuş ya da şüphelenen kimse toplu taşıma kullanmamalıdır.

Destek için birlik olmak

 • Toplumu desteklemek için yapılan bu çalışmanın bir parçası olarak Lyft, Haziran ayı sonuna kadar şirketin çalışamayan sürücüleri için maaşları ile katkıda bulunuyor. Ayrıca onlara geçici iş fırsatları bulacaklarını da belirtiyor.
 • Lyft, topluluklarına destek olmak isteyenler için pek çok kaynak barındırıyor. Yardım etmek isteyen vakıf ve hayırsever kuruluşlarını, [email protected] e-posta adresine yönlendiriyor.Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Lyft’ten Corona virüsü krizi için önemli adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lyft’ten Corona virüsü krizi için önemli adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lyft’ten Corona virüsü krizi için önemli adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk