LYS 2010 Tercih Rehberi


27 Temmuz 2010 Salı 16:45
LYS 2010 Tercih Rehberi

Üniversite adaylarını puanların açıklanmasının ardından önemli bir telaş sarmış durumda. Alınan puana göre neresi tercih edilmeli? Dahası tercih konusunda puandan daha önemli olan sıralamaya göre nereleri tercih etmelisiniz? Kafanızda bu tür soru işaretleri varsa, yazımızda derlediğimiz bu siteleri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

 

Girilen puanları ve sıralama bilgilerini hesaplayarak nereyi kazanabileceğinize dair bilgi veren tercih robotları, hangi bölümlerin bu yıl yoğun ilgi gördüğünü nerelerin açık verebileceği gibi bilgileri açık bir şekilde sunuyor. Bunun yanı sıra diğer kullanıcıların girdiği veriler de karşılaştırılarak, en uygun sonuçların sunulabilmesi amaçlanmış. İşte en başarılı Tercih Rehberi sayfaları…

Hangiuniversite.com

An itibariyle mevcut en gelişmiş LYS tercih rehberi olan hangiuniversite.com üyelerin aldıkları puan ile tercih listelerinde kazanabilecekleri programları ve üniversiteleri görebilmelerine yardımcı olma amacı güdüyor. Son derece başarılı bir yapı üzerine kurgulanan sistem, aynı sınav döneminde toplanan verileri kıyaslama yaparak, kullanıcılara tahmini bilgiler verebilme özelliğine de sahip. Sayfanın ekstra olarak bir Premium üyelik bölümü de bulunuyor. Vodafone abonelerine ücretsiz olan bu bölüm sayesinde kullanıcılar, puanları ile istedikleri bölüme yerleşme olasılıklarını hesaplayabiliyor. İlk tercih sonrasında adaylar ile ilişiğini koparmayan site, puana göre üniversitelerin özel burs ve indirim tekliflerini görebilme, ek yerleştirme bilgilerinden haberdar etme gibi olanaklar da tanıyor.

 

http://www.hangiuniversite.com/

Dogurtercih.com

Bir zamanların efsanevi tercih rehberi sayfası dogrutercih.com zaman içersinde kendini çok fazla yenileyemeyerek en çok ziyaret edilen olma unvanı kaptırmış olsa da hâlâ alanındaki en başarılı sayfalardan birisi. Rehber öğretmenler, kılavuz yazılar ve önemli yüyolar ile kullanıcılarını bilgilendiren site istatistiksel bilgiler sunarak adayları yönlendirmeyi amaçlıyor.

http://www.dogrutercih.com/

 

Tercih.tv

Ugur Dershanesi işbirliği ile hazırlanan bir tercih rehberi olan tercih.tv, çeşitli kriterler ölçüsünde adaylara tercih aşamasında yardımcı olabilmeyi amaçlıyor. Üç adımda tercih yapabilme olanağı tanıyan web sayfası, illere göre üniversite tercihi, puan ve sıralama bilgilerine göre doğrudan tercih ve detaylı tercih kısımlarına sahip.

 

http://ygs-lys1.tercih.tv/

Körfez Tercih Robotu

Puan aralığını ve sıralamanızı girerek tercih yapabilme olanağı tanıyan Körfez Tercih Robotu, yeni açıklanan puanlara göre yeniden düzenlenmiş. Adayların geniş bir aralıkta tercih yapabilmesine olanak tanıyan sistem, tercihlerin yönünün belirlenmesi için çeşitli kriterleri kişiselleştirme olanağı da tanıyor. Sistemin arayüzü son derece sade ve kullanışlı.

 

http://www.korfezvideo.com/tercih/lys/

TercihRobotu.Net

Puan bilgisi esaslı bir tercih robotu olan site ile kullanıcılar, istedikleri bölümü veya bölümleri seçerek nereye girebileceklerini tahmini olarak görebiliyor. Oldukça basit bir yapıda tasarlanan site 2010 – ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre verileri karşılaştırıyor.

http://www.tercihrobotu.net/oss-tercih-robotu.asp

 

Tercihrobotu.com.tr

Sınav sonuçlarını TC Kimlik Numarası ile otomatik olarak sisteme çeken ve bu ölçüde tercih aşamasında adaylara yardımcı olabilme amacı güden TerichRobotu.com.tr, yeni veriler ile güncellenerek bu yıl da yine adayların en önemli adreslerinden biri.

http://www.tercihrobotu.com.tr/Tercih-Robotu/

:: Sizin önerebileceğiniz bir web sayfası var mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LYS 2010 Tercih Rehberi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LYS 2010 Tercih Rehberi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LYS 2010 Tercih Rehberi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  2. 2 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız! 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız!
  3. 3 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  4. 4 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  5. 5 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  7. 7 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  8. 8 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  9. 9 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  10. 10 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!