Okunma

Mac Mini ve iMac Daha Sessiz Çalışacak


01 Eylül 2009 Salı 11:46
Mac Mini ve iMac Daha Sessiz Çalışacak

Bu güncellemelerden ilki Mac Mini cihazlarının DDR3 bellek kitleri ile daha düzgün çalışmasını sağlıyor. 1.2 sürümüne sahip olan bu güncelleme sayesinde, DDR3 bellek uyumu sorunu ortadan kalkıyor.

İkinci güncelleme olan Superdrive Firmware Update 3 sürümü, özellikle 2009 serisi iMac ( 20 ve 24 inç) ürünlerini susturuyor. Bildiğiniz gibi Mac cihazları Wake on Demand modunda çalıştırılabiliyor. Bu cihazları uyandırmak için LAN veya WAN özelliğini kullanmak gerekiyor.

Uyku moduna geçen bir bilgisayar Bonjour Sleep Proxy ile haberleşmesi ve buradan uyandırılması gerekiyor. Uyandırma işlemi yapıldığında bazı donanımlar inanılmaz bir gürültü oranında çalışıyor. Bu da birçok kişiyi rahatsız ediyor. Superdrive Firmware Update 3 işte bu sorunu çözüyor.

 

Mac mini ve iMac kullanıcıları bu iki güncellemeyi mutlaka yüklemeli.

 

Bu güncellemeye sahip olmak için Apple‘ın sitesine girip dosyayı bir Disk Image olarak indirmeniz gerekiyor. Tabi dosyanın çalışması için mutlaka 1.2 (Mac Mini) ya da 1.4 (iMAc) güncellemesi kurulmuş olması şart.

:: Snow Leopard hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mac Mini ve iMac Daha Sessiz Çalışacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mac Mini ve iMac Daha Sessiz Çalışacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac Mini ve iMac Daha Sessiz Çalışacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "