Okunma

Mac OS, Apple Watch Üzerinde Çalıştırıldı!


23 Haziran 2015 Salı 19:00
Mac OS, Apple Watch Üzerinde Çalıştırıldı!

Giyilebilir teknolojilere Apple tarafından ilk adım Apple Watch ile atışmıştı. İlk tanıtıldığından beri ilgi görmekten geri kalmayan Apple Watch, hala tedarik sıkıntıları yaşıyor.

Bu durumlar bir yana dursun, Apple Watch ile ilgili birçok farklı uygulama ve denemelerde kendini gösteriyor. Daha önce Tesla S modelini yönetmeye imkân sunan bir Apple Watch uygulaması sergilenmişti. Şimdi ise çok farklı bir video yayınlandı.

20 Yıllık Mac OS Çalışıyor!

Söz konusu yeni yayınlanan videoda bir geliştirici, Apple’ ın 20 yıl önce kullandığı Mac OS 7.5.5 sürümünü boot etmeyi başarıyor. Akıllı saatlerin işlem güçlerinin zayıflığı bir yana dursun, bu kadar eski bir teknolojiyi, dokunmatik panel ile yeniden port etmek birçok kimsenin büyük ilgisini çekmiş durumda.

15-06/23/1-1435063738.jpg

Yayınlanan Apple Watch ile çalışan Mac OS 7 videosunu, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=R1xJxS_kr-M]

:: Sizce bu tarz gelişmeler ne kadar önemli?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mac OS, Apple Watch Üzerinde Çalıştırıldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok önemli

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok büyük bir başarı hatta aşırı büyük başarı artık saat üzerinden adobe premiere pro kullanırız.

" Mac OS, Apple Watch Üzerinde Çalıştırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mac OS, Apple Watch Üzerinde Çalıştırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac OS, Apple Watch Üzerinde Çalıştırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "