Okunma

Mac ve Windows için Outlook tamamen değişiyor!


16 Ekim 2017 Pazartesi 18:30
Mac ve Windows için Outlook tamamen değişiyor!

Microsoft, Windows ve Mac için Outlook yazılımında önemli bir tasarım değişikliği yapmak üzere kolları sıvadı. İlk olarak geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Ignite konferansında bir ön gösterimi yapılan yazılım için amaç kullanıcı deneyimini daha basit hale getirmek.

Yeni Outlook ile neler değişecek?

Gerçekleştirilecek tasarım değişikliklerinin iOS için Outlook ile oldukça benzerlikler gösterdiğini söylemek mümkün. Tek sıralı şerit ve daha küçük varsayılan komutların yer aldığı gözlenirken karmaşıklık ise azaltılmış. Bu sayede kullanıcıların e-posta yazılımını daha kolaylıkla kullanması sağlanıyor.

Outlook

Yeni özelleştirilebilir şerit sayesinde kullanıcılar hangi tuşları görmek istediğini de ayarlayabilecek. Kısacası en sık kullandığınız görevlere uygun bir e-posta arayüzünü kendiniz için oluşturmuş olacaksınız. Sol gezinme paneli ise birden fazla hesap için hızlı erişim sağlayacak.

Mac için arama ve takvim kısımlarına da geliştirmeler geliyor. Arama daha hızlı ve verimli olacakken, yazılımın sağ üst tarafına yerleştirilecek kolayca keşfedilmesi sağlanacak. Takvim de planlarınızı daha iyi yönetmeniz için kolay bir arayüze geçecek. Ayrıca, trackpad ile kaydırma yaparak mesajları silme veya e-postalara tablo ekleme gibi yenilikler de yolda.

Outlook

Bu değişikliklerin yürürlüğe ne zaman gireceği şu an için belirsiz.  Outlook yeniliklerinin ilk olarak Office 365 abonelerine sunulması, daha sonraysa Office 2019 güncellemesiyle dağıtılması bekleniyor.

:: E-posta yazılımına gelecek bu değişiklikler konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mac ve Windows için Outlook tamamen değişiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mac ve Windows için Outlook tamamen değişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac ve Windows için Outlook tamamen değişiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "