macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çıktı


09 Nisan 2020 Perşembe 07:30
macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çıktı

Apple macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi üzerinden geçen yaklaşık 2 haftanın ardından, yeni ek güncellemeyi kullanıcılarına ulaştırmaya başladı. macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi birçok hata düzeltmesi içeriyor. Ayrıca MacBook Air 2020 için ek detaylar bulunuyor.

Yeni macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi yayınlandı

Yeni güncelleme ile birlikte ilk olarak FaceTime tarafında yaşanan sorunların çözüldüğüne dikkat çekiliyor. Bir süredir iOS 9.3.6 ile OS X El Capitan 10.11.6 sürümlerine ve önceki sürümlere sahip olan Apple cihazları ile FaceTime bağlantılarında sorunlar oluştuğu belirtiliyordu. Nitekim Apple, iPhone, iPad ve Apple Watch modellerinde bu hatayı çözdükten sonra Mac tarafında da macOS 10.15.4 ek güncellemesi ile söz konusu bu hatayı çözmüş oluyor.

macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi

Buna ek olarak Office 365 uygulamasında tekrar edilen parola sorma sorununun da çözüldüğü ifade ediliyor. Bir diğer önemli sorun giderme işlemi ise USB-C tarafında kendini gösteriyor. USB-C tarafındaki yanıt verme sorunları da yeni macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi ile çözülüyor.

Yayınlanan güncellemede yeni MacBook Air 2020 için de ayrı bir hata düzeltmesi bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre 4K ve 5K harici ekran bağlantısının kesilmesi ve yeniden bağlanma sırasında ortaya çıkan sorunlar da çözülmüş durumda.

Tüm bunların dışında genel olarak performans iyileştirmeleri ve çeşitli hata düzeltmeleri de güncelleme ile Mac kullanıcılarına ulaştırılmaya başlamış oldu.

Son olarak yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek için kullandığınız tüm Mac modellerinin Sistem Tercihleri uygulaması üzerinden Yazılım Güncelleme bölümünü kullanmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!