Okunma

macOS High Sierra 10.13.2 yayınlandı!


06 Aralık 2017 Çarşamba 22:30
macOS High Sierra 10.13.2 yayınlandı!

Apple şimdi de macOS High Sierra 10.13.2 sürümü güncellemesini Mac App Store üzerinden kullanıcılarına sunmuş durumda. iOS 11.2, watchOS 4.2 ve tvOS 11.2 güncellemelerinin ardından Mac bilgisayarların da masaüstü işletim sistemi güncellendi.

macOS High Sierra 10.13.2 yenilikleri neler?

Apple güncellemenin kararlılık, uyumluluk ve güvenlik odaklı olduğunun altını çiziyor. Güncelleme ile birlikte belirli üçüncü parti USB ses aygıtları ile uyumluk artırılmakta. Önizleme’de ise PDF belgelerini görüntülerken VoiceOver ile dolaşma iyileştiriliyor. Ayrıca, Braille ekranlarının Mail uygulaması ile uyumluluğu da artırılıyor.

macOS High Sierra

Bu sürümle çeşitli güvenlik düzeltmeleri de sağlanıyor. Güncellemenin High Sierra’nın konuk kullanıcı olarak root erişimine olanak sağlayan açığın kapatılmasından sonra geldiğini de hatırlatmak gerek. Bu açık High Sierra 10.13 ve 10.13.1 sürümlerinde güncelleme yapmadıysanız hala yer almakta. 10.13.2’nin bu açığı kapatmak için gerekli olan yamayı da barındırdığını belirtelim.

:: macOS güncellemelerinin sıklığı konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “macOS High Sierra 10.13.2 yayınlandı!”

  1. Johnny Sins dedi ki:

    sanki herkese göre kullanışlı ve erişilebilirde… pöf be pöf… this is a trash…

Geri bildirim