Okunma

Maemo İçin En Yeni Dökümanlar


02 Ekim 2009 Cuma 12:24
Maemo İçin En Yeni Dökümanlar

Mobil uygulama geliştiricilerinin son günlerdeki favori platformlarından Maemo, Nokia’nın N800, N810 ve N900 model numarasına sahip cihazları tanıtması ile popülerliğini artırdı. Açık kaynak kodlu işletim sistemi, güçlü özellikleriyle dikkat çekerken geliştiricilere de maksimum özgürlük ve yazılım geliştirme imkânı vaat ediyor.

Forum Nokia da yeni kaynaklar yayınlamak konusunda hız kaybetmeden çalışmaya devam ediyor. Yayınlanan son dokümanlar özellikle widget arayüzüne yönelik önemli detaylar içeriyor.

Maemo 5 Widget Arayüzü Yönergesi
Tutarlı ve kullanıcı dostu bir widget arayüzü yaratmak için önemli ayrıntılar ve Maemo felsefesine dair kapsamlı bilgiler içeren pdf dosyasını indirmek için buraya tıklayın.

Maemo 4’den Maemo 5’e Geçiş
Modern bir e-posta istemcisinin model olarak kullanıldığı anlatımda Maemo 4 ve Maemo 5 farklılıklarına dair önemli bilgiler mevcut. İndirmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hildon 2.2 Widget Arayüzü
Hildon 2.2 Yazılım Arayüzü
Fremantle Master Düzen Kılavuzu

:: Nokia’nın Maemo tabanlı cihazlar ile başarı yakalayacağını düşünüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Maemo İçin En Yeni Dökümanlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Maemo İçin En Yeni Dökümanlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Maemo İçin En Yeni Dökümanlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "