Okunma

Mahkeme: Google Gizliliği Bozmuyor


15 Temmuz 2009 Çarşamba 06:47
Mahkeme: Google Gizliliği Bozmuyor

Google Earth‘ü duymayanınız yoktur sanıyoruz. Google‘ın Dünya simulasyon yazılımı olan Google Earth, yenilikleriyle de adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz senelerde yazılıma eklenen Street View özelliği, birçok kesim tarafından “gizliliğimiz kalmadı” şikayetiyle mahkemeye verilmiş, bir o kadar da tepki çekmişti.


Google Earth ile tüm dünyayı dolaşmak mümkün.

Pittsburgh‘daki bir mahkemenin yargıcı, Google Earth’teki Street View’ın toplum gizliliğini deşife etmediğini, gizlilik bakımından bir sorun teşkil etmediğini açıkladı. Street View özelliği, şehirlerin sokaklarını kamerayla adım adım fotoğraflayarak simulasyonda sokak sokak dolaşabilmemizi sağlayan bir özellik.

:: Street View özelliğini kullandınız mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mahkeme: Google Gizliliği Bozmuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mahkeme: Google Gizliliği Bozmuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mahkeme: Google Gizliliği Bozmuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "