Okunma

Mango ile WP 7 Artık Bizi Takip Etmiyor


03 Ekim 2011 Pazartesi 10:00
Mango ile WP 7 Artık Bizi Takip Etmiyor

Akıllı telefon pazarının gelişmesiyle birlikte artık hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon olmaya başladı. Ancak geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Apple‘ın bizi takip ettiği haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. iPhone’un, konum özelliğini kullanarak bulunduğumuz yerleri kaydedip Apple’a göndermesi üzerine Apple’a gizlilik ihlali sebebiyle tepkiler gelmişti. Fakat daha sonra Android‘in ve Windows Phone 7‘nin de aynı işlemi yaptığı ortaya çıkmıştı.

Microsoft hemen özür dilemiş ve durumu güncelleme ile düzelteceğini söylemişti. Geçtiğimiz hafta çıkan Mango güncellemesi ile durumun düzeltildiği ortaya çıktı. Artık Microsoft, Windows Phone 7 kullanıcılarının konum bilgisi alıp biriktirmiyor. Bakalım Apple ve Android de yapacakları güncelleme ile bu durumu düzeltecek mi?

:: Telefonların sizi izlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mango ile WP 7 Artık Bizi Takip Etmiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu sayfadaki Yazar: Yusuf Canpolat demiş ki
    ” Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone’unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur. ”

    Teknoloji sitesinde bu anlayış normal görülebilir. Ama bunun bir tür bağımlılık hastalığına doğru gittiğinin farkında mıdır acaba? Sonra her an her yerde internete bağlı olmak=her anında radyasyon altında dünyanın en değerli makinesi olan beden hücrelerinizin bozulması demek değil midir?

" Mango ile WP 7 Artık Bizi Takip Etmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mango ile WP 7 Artık Bizi Takip Etmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mango ile WP 7 Artık Bizi Takip Etmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "