Okunma

MapiCases Arsemia iPad 2 Kılıf İncelemesi


15 Şubat 2012 Çarşamba 19:00
MapiCases Arsemia iPad 2 Kılıf İncelemesi

Tablet sektörü olduğu kadar kılıf sektörü de bir hayli gelişmiş durumda. Artık milyonlarca üretilen tabletler neredeyse herkesin elinde dolaşıyor. Onları ilk görüşte birbirinden ayıran, kişiselleştirmeyi sağlayan ve kullanımı kolaylaştıran ise kılıfları.

Büyük küçük birçok firma tabletler ve telefonlar için kılıf üretiyor. Birbirinden çeşitli kılıflara alternatif olarak bir Türk firması da eşlik ediyor. MAPI, İstanbul odaklı deri firması. Yıllardır deri işi yapan firma, teknolojinin ihtiyaçlarına da ayak uydurarak telefon ve tabletler için  deri kılıflar üretiyor. Ürettiği kılıflar, kalitesiyle tüm dünyada satılıyor. Biz de MapiCases’ınn Arsemia modeli iPad 2 kılıfını inceliyoruz.

İlk iPad esintileri

Normale ve diğer tabletlere göre biraz daha pahalı olan iPad 2, genel kitlenin hedefinde olan bir tablet olsa da iş adamları tarafından da kullanılıyor. İki farklı kesimin kullandığı cihaz aynı olunca kılıfla farklılık yaratmak mümkün oluyor. Apple, iPad 2 için deri Smart Cover modelini piyasaya çıkarmış olsa da sadece ekranı koruması, arka metalin çizilmesini engelleyememesi sebebiyle birçok kişi tarafından sevilmiyor.

iPad 2 çıktığı zaman, ilk iPad’in kılıfına sahip olmaması birçok kişi tarafından üzüntüyle karşılanmıştı. MapiCases ise Arsemia modeliyle ilk iPad’in sevilen kılıf modelini deri haliyle iPad 2 kullanıcıları için getiriyor.

Siyah, koyu kahverengi, açık kahverengi ve kırmızı olmak üzere dört farklı renge sahip Arsemia kılıfları, paketi ilk açtığınızda saf deri kokusuyla karşılıyor sizleri. Kaliteli deriden üretilen kılıflar, aynı zamanda bir taşıma torbasıyla birlikte geliyor. 

İlk iPad’in Apple tarafından üretilen kılıfını bilenler hatırlayacaktır. Ancak bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Arsemia kılıf, iPad 2’yi tamamiyle saran bir yapıya sahip. Komple gövdeye ve ekranı örtecek bir kapağa sahip olan Arsemia, bu sayede iPad 2’yi dış etkenlerden koruyor, gönül rahatlığıyla masaya veya herhangi bir zemine koymanızı sağlıyor.

iPad 2’yi kılıfın içine yerleştirmek

Kılıfın kapağını açtıktan sonra içindeki koruma bandını açıp iPad 2’yi içine sokuyoruz. Ardından bu bandı tekrar kapattığımızda iPad 2’miz kılıfın içine yerleşmiş oluyor. iPad 2 kılıfa girdiğinde ön tarafında ekranı, ön kamerası ve kolay basmak için Home tuşunun üzeri açık konumda. Diğer çerçeve ise deri korumayla kapatılmış bulunuyor.

Kılıfın arkada tarafında ise iPad 2’nin arka kamerası ve hoparlör kısmı için bir boşluk bulunuyor. Yan ve üst tarafta da yine ses açma kapama, ekran kilidi ve ses kilidi tuşları, kulaklık girişi ve usb bağlantı girişi için boşluklar bırakılmış. Bunların dışında iPad 2 tamamiyle deri ile çerçevelenmiş bulunuyor.

 

iPad elinizdeyken isterseniz sadece kılıfı kaldırıp iPad 2’yi kullanabilirsiniz, isterseniz de kılıfın kapağını bir kitap gibi arkaya çevirebilirsiniz. Böylece iki elinizle daha kolay bir kullanım sağlanmış olur. 

Kılıfın arka tarafında bir kulakçık bulunuyor. Kapağı arkaya çevirip ucunu kulakçığın içine soktuğunuzda iPad 2’niz görüş hizasına uygun bir yüksekliğe kavuşuyor. Bu şekilde masaya koyduğunuz zaman iPad 2’yi kolayca kullanabiliyorsunuz. Fakat baştan uyaralım, kapağı biraz sert bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Yoksa kılıf, siz elinizi dokunduğunuz anda açılabiliyor.

İçinde iPad 2 olmadan da ağır olan Arsemia, iPad 2’yi de içine koyduğunuz zaman daha ağır hale geliyor. Kalınlık bakımından da iPad 2’nin inceliğini bir anda götürüyor. iPad 2, ilk iPad’den farksız hale geliyor. Bu gibi sebepler Arsemia’nın eksileri hanesiye yazılıyor.

Tamamiyle Türk üretimi

Türkiye’de, tamamiyle Türk ustalar tarafından üretilen Arsemia kılıfı, işçilik bakımından övgüyü hak ediyor. Her ne kadar kapağı kulakçığa takmak konusunda problemler yaşansa da kılıfın malzeme ve işçilik kalitesi her yerinden belli oluyor. Bu yüzden 130 dolarlık fiyatını da göz önünde bulundurmak lazım. iPad 2 kılıfı için pahalı olsa da gerçek deri olduğunu belirtirsek fiyat pek de pahalı olmayacaktır.

Eğer iPad 2’nizin çok da klas gözükmesini ve dış etkenlerden korunmasını istiyorsanız Smart Cover almak yerine Türk üretimi MAPI Arsemia’yı tercih edebilirsiniz. Tabii iPad 2’nizin kalınlaşacağını ve ağırlaşacağını, görünüm olarak ilk iPad’den bir farkının kalmayacağını bir kez daha belirtelim.

Fiyat: 130 dolar

İletişim: http://www.mapicases.com

:: Kılıfı nasıl buldunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “MapiCases Arsemia iPad 2 Kılıf İncelemesi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Nerden alabiliriz? nerde satılır?

" MapiCases Arsemia iPad 2 Kılıf İncelemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MapiCases Arsemia iPad 2 Kılıf İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MapiCases Arsemia iPad 2 Kılıf İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "