Okunma

Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı!


16 Kasım 2018 Cuma 09:57
Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Mark Zuckerberg Facebook ile ilgili yeni içerik düzenleme planı yapacaklarını açıkladı. Yeni planın adı “borderline” olacak!

Mark Zuckerberg Facebook’a yeni içerik düzenleme planı yaptıklarını açıkladı!

New York Times tarafından hazırlanan raporlara göre Facebook’un içerik düzenleme kısmında bazı sıkıntılar var. Mark Zuckerberg Facebook ile ilgili bir takım yeni planlarını açıkladı. Yapay zeka üzerinde çalıştıkları yeni sistemlerin içerik yönetme ve düzenleme konusunda önemli yenilikler getireceğinin altını çizdi.

Yeni geliştirilen yapay zeka sistemleri sayesinde Facebook üzerinden paylaşılan ve yayın standartlarını ihlal etmese de rahatsız edici ya da rahatsız edici olabilecek içerikleri otomatik olarak engelleyebilecek.

Rahatsız olabilecek içeriklerden bahsetmişken, ırkçılık konusuna da değinelim. Tarihsel bir olayla ilgili anlatılan bir olay varsa ya da ırkçılığın kötü bir şey olduğunu savunan içerikler varsa bunlar engellenmeyecek. Bu da yapay zekanın otomatik olarak yapması gereken önemli işlerden biri olacak.

mark zuckerberg facebook

Belirttiğimiz yeni içerik yöneticisinin 2019 yılında testlerine başlanması planlanıyor. Mark Zuckerberg Facabook planı ile ilgili, “Zamanla bu durumun genel yönetimimizde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum. Yönetim kurulumuzun hissedarlarımıza karşı sorumlu olduğu gibi, bu kurum topluluğumuza odaklanacaktır. Daha uzun vadede daha iyi hizmet vereceğimize inanıyorum.” şeklinde açıklama yaptı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı!”

 1. AyBEROZ dedi ki:

  Facebook tan nefret edenler, facebook u nasıl bir duruma alet edersen öyle bir anlam taşır olduğunun farkında değil. Siyaset, ikili ilişki aracı fanatizm, ya da ırkçılık gibi aşırı uçlar dışında , mesela çocukluk arkadaşını bulma okul arkadaşlarınla dünyanın 4 bir yanında da dağılmış olsan haberleşebilme ve onlara ulaşma anlamında mükemmel bir hizmet vermekte. İyi olan da kötü olan da insan , facebook değil.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu kezde milletin bilgilerini yapay zekayla mi çalıcak

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  En büyük eksik bizim ezik kral tao gibi alternatif yaratilamamis Olmasi

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Facebook a dil uzatan arkadas acaba imei numarasinin anlamini bilecek kadar teknoloji bilgisine sahip mi

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Umarım tez zamanda yok olup gidersin facebook

" Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "