Okunma

Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj


09 Aralık 2015 Çarşamba 23:02
Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj

Fransa’nın Paris şehrinde yaşanan terör olayı tüm dünyayı derinden etkiledi. Terör olayının ISIS (IŞİD) tarafından gerçekleştirilmesi maalesef ki dünya üzerinde İslamofobi’nin oluşmasına neden oldu. Yaşanan saldırıyı İslam alemine yükleyenler, öfkelerini çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirmişti. Paris saldırısı sonrası “Güvendeyim” uygulamasını yayınlayan Facebook, bu hamlesi ile büyük beğeni toplamıştı. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg şimdi de oluşan olumsuz İslam algısını kırmak için kendi Facebook profili üzerinden bir açıklama yaptı.

Mark Zuckerberg, İslam ile ilgili paylaşımında şu sözleri sarf etti; “Toplumumuzdaki ve dünya çapındaki Müslümanları desteklediğimi belirtmek isterim. Paris saldırılarından ve bu haftadan nefret ettikten sonra, diğerlerinin yapmış olduğu eylemler yüzünden Müslümanların acı çektiklerini ben yalnızca hayal edebilirim. Bir Yahudi olarak, ailem bana bütün toplumlar için saldırılara karşı ayakta durmamız gerektiğini öğretti. Bir saldırı bugün sana karşı olmasa bile, herhangi biri için özgürlüğe yapılan bu saldırılar herkesin canını acıtacaktır. Eğer bu toplumda bir Müslümansanız, Facebook’un lideri olarak burada hoş karşılanacağınızı, haklarınızı korumak için savaşacağımızı ve sizin için barışçıl ve güvenilir bir ortam yaratacağımızı bilmenizi isterim. Bir çocuk sahibi olmak bize çok fazla umut verdi, ancak bazılarının nefreti bu umudun şüpheciliğe yenik düşmesini kolaylaştırabilir. Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Beraber olduğumuz ve birbirimizdeki iyiliği gördüğümüz sürece, tüm insanlar için daha iyi bir dünya inşa edebiliriz.”

15-12/10/facebook-islam-mark-zuckerberg-1449703184.jpg

:: Mark Zuckerberg’in İslam açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 yorum - “Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  27 yaşındayım ve bugüne kadar facebook denen bu illeti bir kez dahi olsun kullanmadım.İnşallah sizlerde olayları farklı gözlerle görüp, fitne ve fesat araçlarını, haset ve riya kanallarını kullanmaz ve prim yapmalarına izin vermezsiniz kardeşlerim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ön yargılarından arınan herkes aynı düşüncede birleşiyor zaten kimsenin müslüman olduğu yok.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tam bir politikacı adeta iyisin tabi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun mark sana…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  muslumanlara hakarette etseydi kayda değer hiç bir kayıp olmazdı,olacaksa coca cola satışlarında ***** faceye girmemekle cola içmemekle ***** tecavüz var,hırsızlık var yolsuzluk diz boyu,küfür hat safhada,düşünce özgürlüğü yerle bir,nefret suçları boğazımıza ***** müslümanlıktan bahsedecek son ülke bile değiliz ve değ***** bahsedecekmiş 10 karılı kral selman mı,çocuk katili esatmı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bakalım gerçekten samimi mi?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zuckerberg adamdır

 8. SDN Okuru dedi ki:

  sizde inandınız

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl insanlar var ya gerçekten değişiksiniz. Adam destek mesajı yayınlamış bunu direk farklı yönlere çekmişsiniz. Yahudi diye gayet insancıl bir mesajı topa tutmuşsunuz. Dünya sizin gibi ön yargılı, insanları din ırk dil renk gibi çok şekilde sınıflandıran ve bu sınıflandırmaya göre insanları fikirlerini düşüncelerini dinlemeden hüküm kesenler olduğu sürece iyi bir yer olmayacak.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Adam o yazıyı yazmak zorunda değildi. Yazmasaydı ne müslüman ne de yahudi kitlesini kaybederdi ama müslümanların da yanında olduğunu belirtmiş. Belki bu mesajı okuduktan sonra bir sürü yahudi Marktan nefret etti ? niye bu yönden bakmıyorsunuz olaylara ?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook kullanmıyorum bu adama da inanmıyorum

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bir yahudi olarak Filistin bombalanırkende müslümanların yanında olmanı görmeyi isteriz Mark.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Son dakika: MArk ın kendisi değil kuzeni yazmış ya da hesabı hacklenmiş bunalr hep böyle zaten

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Uzak durmak gerek faceden

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Mark reyiz reyizdir eyvallahta abi bu isin altinda ticari durumlar söz konusu olduğunu düşünüyorum nedende pohta çıkabilir.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  ilginçtir yahudi olupta bu ifadeleri kullanmak hiç gerçekçi ve samimi değil..uyanık Yahudi tersini söyleseydi en az 500 milyon Müslümanı faceden kaybedecekti..Yahudi kafası işte varsa yoksa imanları para..para..

 17. SDN Okuru dedi ki:

  zükenberg reyis

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook kullanıcıları içerisinde müslümanların oranı, bu orandan kaynaklanan Facebook getirisini de paylaşsaydın daha samimi olurdu bu hareketlerin..

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Samimiyet mi ticari kaygılar mı?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Siz de bu Yahudiye inandınız öyle mi? Kendine gel Müslüman! Yahudi dostun olamaz!!!

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi ordan mark reyiz. Feysbukun istatistiklerini önüne aldın. "hımmm baya müslüman varmış ya laa" dedin ve bu yazıyı patlattın.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Hayret mark biraz zorlasak dogruyu bulur

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer samimi düşünceleri ise tebrikler. Müslüman Face kullanıcıları kaybetmemek içinse üzüldüm.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  İlluminatiden sahte göz yaşları.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Eyw Mark Ama Benim face Hesabimi Nie kapattin

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Son cümleyi eklememişsiniz: "As long as we stand together and see the good in each other, we can build a better world for all *****

  "Birlik olup birbirimizin içindeki iyiliği gördüğümüz sürece, herkes için daha iyi bir dünya oluş*****

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun .

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Eyvallah mark kardeş

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Çok meraklıysa iran'a gitsin.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Adam adam

" Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "