Okunma

Mark Zuckerberg’i Önemsiz Saydılar!


16 Ekim 2014 Perşembe 12:00
Mark Zuckerberg’i Önemsiz Saydılar!

Facebook’un kurucularından olan ve dünyanın sayılı zenginleri arasına giren Mark Zuckerberg’in bir dönem hiç önemsenmeyen, daha doğrusu iş dünyası için değersiz biri olarak görüldüğünü biliyor muydunuz? Facebook projesinin hayata geçmesinden tam 2 yıl sonra, Mark Zuckerberg henüz 20’li yaşlarındayken hazırlanan özel bir makale ünlü ismi “önemi olmayan kişiler” listesine yerleştirmiş! Pek tabii aradan geçen yıllar ilgili makaleyi tam anlamıyla çürütmüş.

CNN Money’nin bir parçası olan CNN’in Business 2.0 adlı mecrasında yazılmış olan “Önemi Olmayan 10 Kişi” listesine giren Mark Zuckerberg, ilginç atılımlar yapan ancak geleceği olmayan bir isim olarak aksettirilmiş. Makalede bir dönemin hitlerinden MySpace yere göğe sığdırılamayıp, dünyanın en önemli sosyal medya devleri arasında gösterilirken, Facebook ise şimdilik ümit vaat eden bir örnek olarak gösterilmiş.

Yazının en dikkat çekici ve yüzlerde hınzır bir ifade oluşturan kısmı ise şu olmuş; makale Zuckerberg ve grubu için “başarılı olmuş ancak en iyi günleri çoktan arkalarında kalmış” ifadesini kullanmış!

Mark Zuckerberg şu an Google’ın kurucuları olan Larry Page ve Sergey Brin’den çok daha zengin ve geçtiğimiz ay açıklanan verilere göre 34 milyar dolarlık bir servete sahip.

:: Facebook gibi mecralar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Mark Zuckerberg’i Önemsiz Saydılar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı değerlendirmeler yıllarca android wp8 için de yapıldı. "Analistlerin değerlendirmelerine göre WP8 uçacak kaçacak android geçici bir heves vb" söylemlerle yıllarca insanları yönlendirmeye çalıştılar. Ama görüyorsunuz tabloyu. Reklamla bazı şeyler olur ama sırf reklamla olmaz. FB hakkını vermiş almış yürümüş, öyle yatırımcıların myspace e yatırım yapması filan… (el hareketi yapıyorum burda: ))

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Einstein’ı da salak diye okuldan atmışlar adam atomu parçalamış.

  1. SDN Okuru dedi ki:

   face kullanmıyorsun herhalde : )

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben facebook kullanmiyorum ve sosyal medyanin kullanilmasinda cok asiriya kacildigini ve insana bir sey kazandirmadigini dusunuyorum genel olarak fakat bu adamin yaptigi dusundugu sey cigir acti bu gercek kazandigi para da masallah baya iyiymis.d

 4. SDN Okuru dedi ki:

  reklamın iyisi kötüsü olmaz herzeman ki zeki cnn

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Halen onemsiz sadece mali acidan onemli

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Önemli olan başkasının ne düşündüğü değil senin neye inandığın

 7. SDN Okuru dedi ki:

  CNN sonuçta 😉 Çokta kale almamak gerekir.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  MARK ZİKENBERG !

" Mark Zuckerberg’i Önemsiz Saydılar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg’i Önemsiz Saydılar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg’i Önemsiz Saydılar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "