Okunma

Marka Tescilleme Konusunda Ödül Aldılar


08 Mart 2010 Pazartesi 14:20
Marka Tescilleme Konusunda Ödül Aldılar

Teknoloji ve telekomikasyon firması Türk Telekom, 2009 yılında marka tescili konusunda önemli bir sıçrama gerçekleştirerek Türkiye’de 2009 yılı içerisinde en fazla marka tescil ettiren 3. şirket oldu.

2008 yılını ürün yılı ilan eden ve çalışmalarını bu çerçevede yoğunlaştıran firma, 2009 yılında da yakınsama stratejisi  gereği yaklaşık 21 olan marka tescil sayısını, bugün itibariyle 150‘ye çıkarttı.

2009 yılında Capital dergisinin yayınladığı Brandfinance araştırmasında “Türkiye’nin En Değerli Markası” seçilen Türk Telekom markasının da sahibi olan Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2009 yılında 119 adet marka tescili gerçekleştirerek Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüle layık görüldü.

Türk Patent Enstitüsü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve sınai mülkiyet hakları konusunda farkındalık oluşturmak, Türkiye’de yapılan Ar-Ge çalışmalarını teşvik ederek ekonomiye destek olmak amacıyla verilen Türk Patent Ödülleri kapsamında Türk Telekom, 2009 yılında “Türkiye’de en fazla marka tescil ettiren şirket” kategorisinde 3’üncü oldu.

Türk Telekom‘un, marka tescili kategorisinde kazandığı ödülü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın elinden Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer teslim aldı. 2009 yılı başında yaklaşık 21 olan marka tescili sayısını, bugün itibariyle 150’ye çıkarmayı başaran Türk Telekom’un halen Türk Patent Enstitüsü’nde onaylanmayı bekleyen 70‘e yakınmarka tescil başvurusu daha bulunuyor.

:: Türk Telekom’un bu başarısıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Marka Tescilleme Konusunda Ödül Aldılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Marka Tescilleme Konusunda Ödül Aldılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Marka Tescilleme Konusunda Ödül Aldılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "