Okunma

Markalar İçin Facebook Timeline Mobilde


13 Temmuz 2012 Cuma 21:54
Markalar İçin Facebook Timeline Mobilde

İnternetin gözde platformlarından olan sosyal ağ Facebook‘un en kritik dönemeçlerinden birisi şüphesiz Zaman Tüneli. Kullanıcı profillerini sil baştan yaratan M.Zuckerberg ve ekibi, daha dinamik ve içerik odaklı sistem geliştirdiler. Timeline her ne kadar üyeleri beğeni konusunda ikiye ayırsa da kısa sürede birçok kişi yenilenen tasarıma geçti.

Bir sonraki adım olarak markaların hizmetine sunulan Zaman Tüneli firmalardan büyük ilgi topladı. Kısa süre içerisinde 8 milyon şirket aktif olarak güncel profilleri kullanmaya başladı. Fakat ünlü isimler bekledikleri ilgiyi karşı taraftan alamadı ve sayfalardaki toplam beğeni ve yorum oranlarında ufak bir gerileme yaşandı.

Hemen beraberinde sekmelere olan ilgi azaldı ve kullanıcılar Facebook sayfalarında daha az vakit harcamaya başladı. Özellikle geliştirilen kapak fotoğrafı sistemi ve gönderilen bir arada yayınlanması konunun sebebi olarak görüldü.

Site yöneticilerinin halen üzerinde ufak tefek değişim ve –Dinle, Ara gibi- fonksiyonel düzenleme yaptığı Zaman Tüneli şimdi de markalar için mobil platformlara açılıyor. Kısa bir süre önce bireysel üyelere açılan mobil Facebook bu sefer markalar için elden geçirildi.

Aynı web versiyonundaki gibi kapak fotoğrafı ve kısa bir bilgi alanından oluşan giriş kısmını geniş bir “Beğen” butonu izliyor. Hemen altında ise sekmeler halinde “Fotoğraf”, “Etkinlik”, “Beğeni Sayısı” gibi bölümler yer alıyor. Sayfaya giren kişinin istediği içeriğe daha kolay ulaşmasını amaçlayan mühendisler bunu sekmelerle sağlamayı hedefliyor.

Keskin ve net bir görünüme sahip sayfalar için mobil Zaman Tüneli yavaş yavaş kullanıcılara yansıtılıyor. Facebook her ne kadar gerek kullanıcılardan gerek markalardan olumsuz geri dönüş alsa da Timeline ısrarından vazgeçmiyor. Birçok kişinin eski görünüme dönmek için can attığı yenilik maalesef geri adım atmıyor.

:: Facebook Zaman Tüneli’ni beğeniyor musunuz? İmkanınız olsa eski tasarıma döner misiniz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Markalar İçin Facebook Timeline Mobilde”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben giremiyorum cepten faceye cevap bilinmiyor diyor

" Markalar İçin Facebook Timeline Mobilde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Markalar İçin Facebook Timeline Mobilde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Markalar İçin Facebook Timeline Mobilde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "