Okunma

Mars’ta Yeni Yaşam Belirtileri


07 Ocak 2013 Pazartesi 06:30
Mars’ta Yeni Yaşam Belirtileri

Geçtiğimiz Ağustos ayında NASA tarafından Mars’a gönderilen Curiosity adlı robot toplamda 2.5 milyar Amerikan Doları’na mal olan araştırma projesinin bir parçasıydı. Birkaç ay önce cihazın dünyaya gönderdiği görüntülerde karşılaşılan “çiçeğe benzeyen kalıntı” fotoğrafından sonra şimdi de bir başka ize rastlandı.

20 Aralık tarihinde kaydedilen fotoğrafta yılana da benzeyen, kavisli bir dere yatağını andıran yer şekli dikkatleri çekti. Kaya dizilimi yüzünden ortasından katı bir maddenin yer aldığı ya da geçtiği düşünülen forma ise “Snake Valley”, yani Yılan Vadisi adı verilmiş. NASA’daki bilim insanlarının ilerleyen dönemde çok daha enteresan bilgilere ulaşacağımızı tahmin ettiklerini de ekleyelim.

:: Sizce Mars’ta hayat var mı?   
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Mars’ta Yeni Yaşam Belirtileri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yıl olmuş 2013, bütün o “amerika uzaya gitmedi” safsataları çürütülmüş, adam hala burda artislik yapıyor. Neden gidilmemişmiş, cahil kardeşim Apollo Programı’nı araştır istersen.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar çalışiyor ve başariyor… Allah celle celalühü çalışana verir… Alkişlamak lazım, orada birşey bulsunlar bulmasınlar. En azından oraların tapusu onlar keşfettiği için o adamların. Biz ise birbirimizi yemeye devam edelim, saygılar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Mileti alıştırdılar fakirliye bizde herşey para yani napolyon ziniyeti türk aklı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle Mars’ta olmasa bile evrenin bir köşelerinde bizden başka yaşamlar olduğunu düşünüyorum.

 5. fatihcamli dedi ki:

  adamlar. uzaya gitmiş bizimkiler 2.5 milyar doların peşinde fark budur.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  evren çok büyük ve sonsuz evrende milyonlarca galaksi var ve bizim dünyamız bu galaksilerden yanlızca birinde bulunuyor oyüzden diğere galaksi sistemlerinde de kesinlikle yaşam vardır ..mars ta yaşam olmayabilir diğer bütün gezegenleri galaksileri yıldızları düşündükçe bu evrende yanlız olmadığımız kesindir..adamlar her buldukları şeyi bizlerle paylaşacak değil .yani adamları ayakta alkışlamak gerek çünkü adamlar herşeyi aşmışlar birde bizlere bakın konuştuğumuz tek şey her yıl yapılan zamlar türban konusu kürt sorunları alevi olaylar ama adamlar uzaya çıkmışlar dediğimiz tek şey çok para harcamışlar boşuna hiç birşey bulamayacaklar bizler sadece bunu diyebiliriz ..bizler bunları diyoruz ama hiç düşünmüyoruz nasada çalışan türkleri ve amerikada bulunan her yeni buluşta aslında çoğunun altında bir türkün imzasının olduğunu ..ama yinede bilemeyeceğiz düşünmeyeceğiz araştırmayacağız ..sadece tüketen olacağız …buda sizin en çok sevdiğizin şeyler

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İki buçuk milyar doları boşuna gomerlermi
  boş konuşmaya gerek yok.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  aynen öyle

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bu beyaz bulutları bir şeylere benzetmekten farksız.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  şu anda kullandığın bilim bu tarz ufak adımlar ile binlerce yılda meydana geldi sevgili hagy

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bu amerkalılar çok şey bulduda bizim anca taşın topragın haberinden haberdar oluruz

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyadaki hangi çölde acaba bu marsta dedikleri ***** bile gidildiğini düşünmü***** larda aya ayak basılmış fakat sonrasında neden bir daha gidilmemiş?

 13. haqy dedi ki:

  Sanırım hiç bir şey bulamayınca taşın, toprağın rastgele şekillerinden çiçeç, yılan vs. benzetmeler yapmaya başladılar

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Sayın yazar çok heyecanlı yazmış fakat heyecan verici haberi yazmamış, sonraya bırakmış anlaşılan. Adamlar 2.5 milyar dolar’ı reklamlardan çıkarabilmek için taşa toprağa gereksiz anlamlar yüklemeye çalışırken biz de onlara bedavadan ortak mı olalım yani.

" Mars’ta Yeni Yaşam Belirtileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mars’ta Yeni Yaşam Belirtileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mars’ta Yeni Yaşam Belirtileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "