Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı!


03 Temmuz 2020 Cuma 15:26
Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı!

Türkiye tüm dünyada gittikçe yaygınlaşan paylaşımlı elektrikli scooter deneyimi ile kısa bir süre önce tanıştı. İlk etapta İstanbul’da sonra Ankara’da faaliyete başlayan Martı insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor.

İstanbul’da Martı scooterlara ceza!

Virüs salgını sonrasında toplu taşımayı kullanmak istemeyen insanların daha fazla ilgi göstermeye başladığı Martı’ya ceza kesilmeye başlandı. İstanbul’un bazı bölgelerinde zabıta ekiplerinin Martı scooterların fotoğraflarını çektiğini gördük.

Zabıta ekipleri kaldırımları işgal ettiği için ceza kestiğini dile getirdi. Ancak Martı’dan konu hakkında resmi bir açıklama henüz gelmedi. Eğer scooterların kaldırımlardaki direklere park edilmesi yasaklanırsa, bu kullanıcılar ve marka için ciddi bir probleme neden olabilir.

Zira, paylaşımlı scooter hizmetinin çalışma mantığı en yakın noktadan almanız ve işiniz bittiğinde bulunduğunuz bölgeye bırakmanız üzerine kurulu. Martı scooterlara ceza yazılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

129 yorum - “Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ceza kesecekseniz öncelikle park yerlerini kendi keyfi amaçları için eşya koyarak işgal edenlere ceza kesin. Millet araçlarını park edecek yer bulamıyor sırf bu işgüzarlar yüzünden. Kimin malını kşmden esirgiyorlar anlamış değilim. Ayrıca Scooter peşinde koşacağınıza kaldırımlara kadar taşan sergi standlarına pastane sandalyelerine ceza kesin. İşiniz gücünüz iyi şeyleri baltalamak.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  her şey güzel olacak

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ne alaka ya

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  uberi nasıl bitirdilerse bunu bitirirler. hep taksicilerin altından çıkıyor bunlar ve inatla taksi kullanmmaya devam ediyorum.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ceza yazıp üç günlük ekonomik sıkıntıları atlatmak için adamları batırın. Daha sonra vergi alacak işletmeyi nereden bulacaksın? Bu ülke nasıl ilerleyecek?
  Varşova’da en az 5 farklı marka scooter firması çalışıyordu. Adamlar bizdeki gibi kilitleme gereği bile duymuyordu. Sen olan tek markanı batırmaya çalış.
  Kaldırımlarda yer işgal etmesinden bahsedilmiş. Bu şirketlerin sorunu değil, doğru düzgün kentleşme yapamayan belediyelerin sorunu. Bu tarz girişimler en azından bir nebzede olsa çözüm sunuyor. Mesela bu girişim sıkı trafik olan İstanbul’da hızlı ulaşım sunuyor. keşke devlet kurumları da biraz çalışıp milletin sorunlarına çözüm bulsa. Ama o memurlar oturup göbeğini kaşıyarak millete ahkam keserler anca.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Vallahi şu virüs döneminde müthiş bir araç,. Teşekkürler martı 🙏 toplu taşımaya binip kendimizi riske atmaya gerek yok

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Motorlu taşıt yolundan giderek mi müthiş araç ?? önce kaldırımda yürümeyi öğrenin sonra binersiniz o alete.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu scooterı kiralayan kimseler ana yollarda,tehlikeli şekilde bilinçsiz şekilde hareket ediyorlar çoğu eminim bisiklet sürüşünü bilmeyen bireylerden oluştuğu gibi kask benzer güvenlik detayları olmaması trafikte önemsenmesinde soru işaretleri bırakıyor…ve azrail ile dans ***** filmi gibi.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  YİNE BİRŞEYİ ÇEKEMEDENİZ KALDIIRMI KAPATIYORMUS NE ALAKASI VAR SİZ GİDİN KALDIRIMA ARABA ÇEKENLERE CEZA YAZIN UGRASMAYIN İŞİNİZE GÜCÜNÜZE BAKIN !

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye işsizlik ile mücadelenin girişimciliği destekleme olduğunu anlayamayacak. İşsizlik kader değil tercih sonucudur.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  KALDIRILSIN CEZA KESİLMESİ İYİ OLUYOR KALDIRIMLARDA YÜRÜYEMİYORUZ BİRDE CADDE KULANIYORLAR ALLAH MUHAFAZA ÇARPTIN ZAMAN NE OLÇAK ARAÇ SÜRÜCÜSÜ SUÇLU CİDDİ ANLAMDA ANKARA VE İSTANBUL CİDDİ DÜZENLEME GELSİN SAYIN YETKİLİLER

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   kaldırıma araba koyanlara ne zaman laf ettinde küçücük martıdan rahatsız oldun??

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Martı akıllı bir halt değil ki kendi kendine kaldırımı işgal etsin. Dönüp dolaşıp zihniyete geliyor olay. Şikayet eden de insan edilende insan. Martı nedir garip bir 2 tekerlekli. Değişiğiz ya valla öyle yorumlar okuyorum ki gözlerim acıyor.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Madem ki o direk kaldırımda duruyor ; martı da durur!

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  devlet nereden para koparırım ona bakıyor

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   devlet değil belediye acaba hangi belediye ???

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    komik

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Yine İstanbul Taksiciler Birliğini Poh Pohlamak için Alternatif ulaşımları bitirmeye çalışıyorlar yeter ama ya !

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Gece gündüz kaldırımlara park eden ARABALARA ceza yazılsın önce

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynı cezayı kaldıramlara park etmiş olan lüks arabalarada yazın böyle ayrımcılık olmaz. Bu kadar adeletsiz bi düzen ***** şekilde kaldırım üstünü kim işgal ediyorsa esnaf olsun lüks araba sahibi olsun hiç kimseye ayrımcılık yapılmadan cezai işlem uygulanırsa işte o zaman çok güzel ***** malesefki zengin esnaf para ilemi kiralıyor o kaldırımları o kadar rahatlarki onlara bu konuda cezai işlemler uygulandığını gören duyan varmıki….!!!???????

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  işlek caddelerde sık sık yürüyorsanız farkına varacaksınızdır bazı yerlere böyle araçların bırakılması gerçekten etkiliyor. Kaldırımda yürümek bile sıkıntı oluyor kalabalıktan. Ama onun dışında bir sıkıntı yok gibi…

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  İLK ONCE KALDIRIMDAKİ İSLETMELERE CEZA YAZSINLAR

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  yerinde bir ceza ancak kaldırım işgal cezası işletmelere de uygulanmalı. hem bu martı vb. şirketler hem de bazı işletmeler kaldırımlarda görme engelli vatandaşların kullandığı sarı yolları da işgal ediyorlar.a bir uyarı tabelasına bağlı 2-3 martı yere yayılmış şekilde bırakıldığında azıcık yer kaplıyor diyenleri görmek isterim şahsen.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Uygulamada hata var. Önce kapı önüne masa sandalye atan işletmelere ceza yazsınlar. Cik kadar scooter ne yer kaplıyor da ceza yazılıyor. Mantıklı olunması lazım. Allah akıl ve irade vermiş bizlere, kullanalım diye…

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  çok yerinde bir ceza yazın ceza birde vergi koysun bakanlık birde de ibb şirket batsın var gücünbüzle çalışın türkiye martı yı doner olarka yera artık

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  adam yola 2 tane saksı çiçek atıyor sonra masaları diziyor kaldırım daralıyor bir allahın kulu düşünmezmi bu nedir milleti madur ediyor.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Sadece istanbul degil ulkemizde imar kurallari uygulansa heryere yeter. Kaldirimlara park eden arabalar ve yaya yolu olmayan yollara bakilsin. Binalar artıyor yollar ayni bu gelisme ise yazikkk

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  kaldırımları moto kuryeler işgal ediyor

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Kaldirimlari isgal ediyor oyle mi…? Benim mahallem de kaldirimlarda ki cafe masalari yüzünden cadde de yürüyoruz,kaldirimlar bildiginiz cafelerin olmus… oraya da bir zahmet ceza kesilmesini istiyoruz

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   İbb yapıyor

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Zabıta işte herşeye ceza kesebilir bu tür şeyler normal türkideye yoldan geçsen ceza keserler heralde bastığın yerleri işgal ediyorsun diye yahu ne güzel bir etkinlik işte daha ne istiyorsunuz bunu istanbulda ankarada yapma amacınız ne yazıklar olsun size yazıklar olsun

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  canlı gördüm istanbul büyük şehir belediyesi zabıtası ceza yazıyordu.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Kaldırımlara park eden araçların hepsine ceza kestiler de martılar kaldı

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiyede ve özelllikle İstanbul’da

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  iyi olacak… sanırsam hiç iyi şeyler olmuyor..Martıya ceza kesmenin kanunda yeri ve gerekçesi nedir … 250 kw altında olan elektrikli araçlardan vergi plaka resim harç vs alınmıyor.. herhangi bir Trafik cezası da yok.. Trafik cezası trafiği ihlal eden yaya dahil herkese kesilebilir. şayet trafiği ihlal ediyorsa..

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  haberinizde neden ibb zabıta diyemiyorsunuz ? üzülür mü başkanınız ?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bunun ibb başkanıyla alakası yok ki! Konu tamamen kanun ile yani kanunları kim yapıyorsa onunla alakalı! Nasıl El arabasıyla ürün satılamıyorsa yasaksa, bu da o kapsamda değerlendiriliyor!

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm kaldırım işgallerine ceza kesilsin. Bakkallar, restoranlar, manavlar … #KaldırımımaDokunma Herkes işgal fotosu paykaşsın bakalım ne yağacak belediyeler. Tüm belediyeler için geçerlidir. Siyasi içerk aranmasın.

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  martı ya ceza kesiyorsan kaldırım işgalinden o zaman dükkan önlerini dolduran bütün esnafada ceza kesmen gerekmezmi……

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  saçmalık hazinenin bütün parasını yediler, para bulmak için ne yapacaklarını şaşırdılar, ilerde yayalarada ceza keser bunlar, para için herşeyi yaparlar, halkın bedava poşetinebile göz diktiler 15 kuruşa bile tenezzül ediyorlar , 1150 odalı saraylarda binlerce korumayla , hizmetçilerle yaşıyorlar, bu kabul edilemez,

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   İBB Belediye cezayı kesiyor. Tabi gözünüz ve aklınız hep aynı yeri görüyor. O sebeple güdülenmişsiniz.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Bu cezayı ibb belediye zabıtası kesiyor hükümet değil ki bence de kesilmesi mantıksız anlaşılıp bir çözüm üretilebilir

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   ibb kesiyor cezayı ibbbbbb,aç gözünü

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Ekrem başkana para lazım yaz geldi tatile gidecek ondandır! Ne kadar saçma!!!

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   polisler belediyeye mi bağlı

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Anonim, beyinde mi anonim senin. Büyükşehir mi kesiyor cezayı ? Önce onu bir öğren !!

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    zabıta hangi belediyenin zabıtası? polisle zabıtayı ayırt edin önce, sonra yorum yapın

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   bazı yerlerde insanlar bunlara takılıp düşüyor, üstünden atlamak gerekiyor. Düzgün yerlere bırakılsa sorun olmayacak.

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Zabıta kesiyor o da belediyeye bağlı

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçmalık, dev arabalara ceza kesmeyenler ; teknolojik, gençlere hem spor hem de kolaylık yaşatan bu yeni hizmeti baltalamasalar iyi olur.

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  belediyelerin baska işi yokmu gidip kacak yapıları ruhsatsız is yerlerni denetleyin v.s

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Hangi bölgelerinde olduğunu da yazsanız iyi olurdu. Hiç kullanmadım martıyı ama ceza sebebi ile ilgili hangi bölgenin zabıtası ise onlara martıya varana kadar ne işgalçiler var bir fotoğraf albümü yapıp hediye etmek lazım. Ne esnaf yer bırakıyor ne araçlar.

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  anlaşılan taksi tekeli baronları bunlarada el atmış durumda,siyasetin girmediği yer kalmadı,bunu bir kanun ile düzenleme getirebilirsiniz,ama eylemler yok etmeye yönelik gibi..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Öte yandan da devletin cezadan gelecek paraya ihtiyacı…

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Kesin bu işte birilerinin parmağı var olabilirde.

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  bu çok saçma. kaldırıma kamyon çıkıp insana çarpsa ceza kesilmez. el kadar martı oraya park edince sorun yaratıyor. ne işgali bu?

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçma bence zabıta

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  400+kdv mi olması lazım.Bide kredi kartına taksit seçenekleri var mı?

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Ankara’da haftalardır ceza kesiliyor, ek olarak kızılayın çoğu noktasına park yasağı da var.

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  İyi ve toplum yararına ne varsa yasaklayan yasakçı zihniyet! Vergisini verip kamu hizmeti veren yasal bir uygulamaya engel niye?kime ne zararı var,o ca uygunsuz ve trafiği engelleyen araçlar varken..

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  eğer vergisini veriyorsa, topluma da faydalı ise ne zararı ***** kanun ve yönetmelik ***** fuhuş almış başını gitmiş.saati 400 TL den fuhuş ilanları internette çarşaf çarşaf. toplumu ahlaken çökerten, vergi vermeyen, gelir dağılımını ***** yoldan haksız kazanç sağlayan ve lüks yaşam için bu işi yapan escortlar için acaba ne yapıyor yetkililer

" Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?