Okunma

Marvel, Dijital Yayına Geçiyor


05 Kasım 2011 Cumartesi 08:25
Marvel, Dijital Yayına Geçiyor

Çizgi roman denince akla ilk gelen marka muhtemelen Marvel’dır. Özellikle Spider-Man, Iron Man, Captain America gibi çizgi romanlarıyla ve son dönemde filmleriyle tanınan Marvel, dijital yayıncılığa önem vermeye başlıyor. Özellikle iPad’in çıkışıyla birlikte dijital yayına önem veren ve gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan Marvel, bundan böyle dijital yayının da basılı kadar hızlı olacağını açıkladı.

Yani artık basılı bir Marvel çizgi romanının yayınlandığı gün, aynı anda dijital versiyonu da satın alınıp indirilmeye hazır olacak. Eskiden yeni çizgi romanları indirmek için beklemek gerekiyordu. Artık Marvel, dijital yayına verdiği önem ile aslında aynı anda tüm dünyaya ulaşmış olacak.

Marvel, dijital yayın ile basılı yayının birleşeceği tarih olarak da 2012’nin Mart ayını gösterdi.

:: Marvel çizgi romanları okuyor musunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Marvel, Dijital Yayına Geçiyor”

  1. Carnage dedi ki:

    Marvel dijital yayına geçmek zorunda. DC de öyle. ABD’de comics satış rakamları içler acısı durumda. Bazı aylar en çok satan derginin topu topu 100 bin sattığını görüyoruz. Çizgi roman gibi üretim masrafı yüksek bir sektörde(yazarı,çizeri,çinicisi,renklendirmecisi,g rafikeri,editörü vs. derken bir dergide en az 10 yüksek maaşlı kişinin emeği var) Tahminlerime göre bir derginin kara geçmesi için en az 50-60 bin satması gerekiyor. Çünkü 3 dolara satılan bir dergi en fazla 1,5 dolara yayınevinden çıkıyor. 3 dolarlık dijital çizgi romanın baskı maliyeti 30 cent bile olsa 1,25 dolara satıldığında yayınevine daha çok kar bırakıyor. Okuyucu 3 ödeyeceğine 1,25 öder. Zaten e-çizgi roman ile teknolojiden büyük darbe yiyen şirketlerin ellerinde başka b,r yol yok.

" Marvel, Dijital Yayına Geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Marvel, Dijital Yayına Geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Marvel, Dijital Yayına Geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "