Okunma

Masaüstü FRP’de Kurallar Değişiyor


11 Temmuz 2014 Cuma 05:29
Masaüstü FRP’de Kurallar Değişiyor

Rol yapma oyunları, bilgisayarımıza ilk Diablo’yu ya da Baldur’s Gate’i kurduğumuz gün başlamadı. Bu oyunların atası, masa üstünde bir harita, bir kural kitabı ve bir anlatıcı eşliğinde oynanan fantastik rol yapma oyunlarıydı.

Neverwinter Nights gibi Dungeons & Dragons evreninin en iyi PC uyarlamaları, bu oyunlardaki şans faktörünü dijital ortama gayet iyi uyarlarken, yapılan savaşlarda en büyük etken olan zar ile ilgili tartışmalar masaüstü oyunlarda bitmek bilmedi. Şimdi ise Ken Whitman Games tarafından Kickstarter üzerinde başlatılan Dice O’matic projesi, zar ile oynanan başta FRP ve tavla olmak üzere tüm oyunlarda hilecileri hüsrana uğratmayı hedefliyor.

Zar tutmak tarih oluyor

Geliştiricileri tarafından “düzenbaz önleyici” olarak adlandırılan Dice O’matic, masaüstü FRP’nin en kritik aşamalarından biri olan zar atma ritüeline hile-hurda karıştırılmasının önüne geçiyor. Şeffaf kubbesinin içine yerleştirilen zarları tek bir tuşa basarak karıştırıp döndüren Dice O’matic, aynı zamanda kolay çıkarılabilir kapağıyla farklı zarlar arasında hızlı geçiş yapmanızı sağlıyor.

Kickstarter üzerinde 1.000 dolar gibi makul bir hedefle fonlama bekleyen proje, henüz tamamlanmasına iki haftadan fazla süre olmasına karşın şimdiden 2,500 dolara yakın kaynak toplamayı başardı. Ekim ayında piyasaya sürülecek Dice O’matic 20 dolar satış fiyatı üzerinden alıcılarını bulacak.

:: Siz de zar tutar mısınız?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Masaüstü FRP’de Kurallar Değişiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çöp

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Diablo ve baldur ile bilgisayar frpsi başlamış gibi bir hava var bu haberde. Genciz herhalde. Ayrıca zar tutmak da FRP oyunlarının bir parçası. Frplerde kullanilan zarlar farklı oyle basit sanmayin

" Masaüstü FRP’de Kurallar Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Masaüstü FRP’de Kurallar Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Masaüstü FRP’de Kurallar Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "