Mass Effect


23 Temmuz 2007 Pazartesi 13:00
ABONE OL
Mass Effect
2183 yılında hayat herkes için çok zor. Özellikle galakside girmediği savaş, limanında sevgili bırakmadığı gezegen kalmayan özel asker Shepard için. Son olarak Saren adlı eski bir askerin tüm insan soyunu yok etme girişimini engellemekle görevlendirilen Shepard ve timi, kehanetler ve entrikalarla dolu kurguda aslında düşmanın sanılandan çok daha korkunç ve güçlü olduğunu öğrenecek.
Bilgisayarda rol yapma oyunu denince ilk akla gelen firmalardan olan BioWare (Neverwinter Nights, Jade Empire, Star Wars: KOTOR), anlaşılan Microsoft’un yeni nesil konsolu için uzun vadeli planlar yapıyor. Üçleme şeklinde beş yıllık bir süreçte piyasaya sürmeyi planladığı Mass Effect serisinin ilk halkası, bu yılın Kasım ayında görücüye çıkacak. Unreal Engine 3.0 motorunu kullanacak olan yapım, özellikle KOTOR (Knights of the Old Republic) ile büyük benzerlikler barındırıyor. Yıldızlar arasında kendi takımımızla gezip, açık uçlu bir galakside görevler yapacağımız oyunda, alacağımız her karar senaryonun gidişatına etki edecek. Bunu özellikle KOTOR oynayanlar hatırlayacaktır.

Bunların yanında tüm videolarda sabit bir Shepard profili çizilse de (ve bu profil Prison Break’teki Lincoln’e feci benzese de) karakterlerimizi baştan aşağı kendimiz belirleyeceğiz. Buna dış görünüş, cinsiyet, yetenekler ve hatta askerî özgeçmiş de dâhil. Birçok sınıf ve yetenek ağacı içeren oyunda savaşlar gerçek zamanlı olarak yapılıyor. Ancak ekibe komut vermek için istendiği anda aksiyonu durdurma imkânı var. Birçok yönden gerçekçiliğin (kim bilir belki 2183’te işler böyle yürür) sınırlarını zorlayan bir oyun olması beklenen Mass Effect’in PC sürümü hakkında ise henüz dedikodudan başka resmî bir açıklama yok.

Tanıtım Videosu:

http://www.youtube.com/v/Ss5y4h8m9dE


X06 Videosu:

http://www.youtube.com/v/hLOJ-hE527Q


E3 2007 Videosu:

http://www.youtube.com/v/Jp8t2lcGZXc

Bilgi İçin: BioWare

Yazan: Hakan Aktan

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Mass Effect konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mass Effect ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mass Effect ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!