Okunma

Mass Effect 3 Hakkında Önemli Detaylar


05 Kasım 2011 Cumartesi 13:30
Mass Effect 3 Hakkında Önemli Detaylar

BioWare ile Electronic Arts ortaklığında hazırlanmakta olan Mass Effect 3‘ün birden fazla oyun moduna sahip olacağı ortaya çıktı. Öncelikle bir iddia olarak ortaya atılan bu haber, sabah saatlerinde BioWare firmasının da doğrulamasının ardından kesinleşti.

Buna göre oyunda RPG modu, Aksiyon modu ve Hikaye modu bulunacak. Peki bu modların farkları neler?

Action Mode (Aksiyon modu): Bu mod, oyundaki hikaye akışını minimuma indirerek, aksiyon seven oyuncuların daha fazla aksiyon yaşayabilmesi için yaratılmış. Bu modu seçerek oyuna başlarsanız, diyaloglara otomatik olarak cevap verecek ve oyunu normal zorluk seviyesinde oynayacaksınız.

Story Mode (Hikaye modu): Bu seviye de aksiyon modunun tam tersine hikaye elementlerini maksimum doza çekerek, aksiyondan uzak durmanızı sağlıyor. Diyaloglara cevapları kendiniz veriyorsunuz ve savaş zorluk seviyesi en düşük seviyede oluyor.

RPG Mode (RPG modu): Oyunu hem aksiyon hem de hikaye modunda tam olarak bitirmek isteyen oyuncular için bir mod. Aslına bakarsanız, en çok oynanacak mod bu olsa gerek. Normal seviyede savaşlar yaşanacak ve diyaloglara cevapları kendiniz vereceksiniz.

BioWare, bu modların henüz beta aşamasında olduklarını ve geliştirilmeye devam ettiklerini de sözlerine ekleyerek, modlarla ilgili açıklamalarını noktalamış.

:: Mass Effect 3’ü hangi modda oynamayı düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mass Effect 3 Hakkında Önemli Detaylar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Haliyle RPG oynayacağım belki Hikaye moduna da göz atarım

" Mass Effect 3 Hakkında Önemli Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mass Effect 3 Hakkında Önemli Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mass Effect 3 Hakkında Önemli Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "