Okunma

Mass Effect’e İzin Çıktı


18 Kasım 2007 Pazar 22:00
Mass Effect’e İzin Çıktı
Geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme gelen Mass Effect’in satışının Singapur‘da yasaklanması durumunda bir gelişme oldu. Yasağın kaldırılması ve 18 yaş sınırının getirilmesi olarak güncellenden oyunun derecelendirmesi ile birlikte çocukları için endişelenen Singapur‘luların içini kısmen rahatlattı.

Yasaklama Kararının Sebebi Nedir?

Sebebi aslında çok da abartılı bir durum değil denilebilir. Oyun içinde bulunan bir bölümde dünyalı bayan bir arkadaş ile uzaylı bir bayanın öpüşme sahneleri… Bu bölümde bulunan sahnelerin çocuklarda kötü etkiler bırakabileceğini savunarak yasaklama kararını alan Singapur sansür kurumu; durumu tekrar gözden geçirerek 18 yaş sınırı getirme kararını aldı. Bu kısa süreli tepkiye karşılık diğer ülkelerin tepkileri ne olacak acaba?


Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mass Effect’e İzin Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mass Effect’e İzin Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mass Effect’e İzin Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "