Mastercard ve ihtiyaç Haritası güçlerini birleştirdi


26 Kasım 2020 Perşembe 14:24
Mastercard ve ihtiyaç Haritası güçlerini birleştirdi

Covid-19 pandemisiyle artan ihtiyaçlara cevap vermek ve ekonomik bir hareketlilik yaratmak için İhtiyaç Haritası ile bir araya gelen Mastercard, yerel ekonomiyi canlandırmak, esnaflara destek olmak ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için ‘El Ele Destek Hareketi’ni başlatıyor. 20 ili kapsayan projeye 1.5 milyon TL’lik desteğiyle katkıda bulunarak toplumun dayanışma sorumluluğunu paylaşmayı hedefleyen Mastercard ve İhtiyaç Haritası, Covid-19 nedeniyle kırılgan bir dönem geçiren kişi ve işletmelere ‘El Ele Destek Hareketi’yle “can suyu” oluyor.

Yerel işletmeler “El Ele Destek Hareketi”nde buluşuyor

Mastercard ve İhtiyaç Haritası’nı bir araya getiren proje Covid-19 döneminde ortaya çıkan gıda ve hijyen temel ihtiyaç malzemelerinin yine “İhtiyaç Haritası” tarafından kurulan “El Ele Destek Hareketi” platform aracılığıyla yerel işletmeler ve esnaflar tarafından karşılanması esasına dayanarak ilk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Mersin, Trabzon, Elazığ ve Denizli başta olmak üzere toplamda 20 ilde hayata geçirilecek. Yerel ihtiyaçların, yerel işletmelerden karşılanmasına imkan sunan ve yerel ekonomiye katkı sağlanması hedeflenen proje; yerel esnafların dijitalleşmesi ve e-ticaretin gelişmesine de hizmet edecek.

210 ülkede, ticaretin ve alışverişin tam da ortasında yer alan, ödeme sistemleri teknolojilerinin lider şirketi Mastercard’ın öncelikli amacının; her sektörde ve ölçekten bağımsız olarak tüm işletmelerin faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmesini sağlamak olduğunu belirten Mastercard Türkiye Genel Müdürü Yiğit Çağlayan; ‘şirket olarak her zaman, dijital ekonominin her yerde, herkes için işlemesini sağlama misyonunu yerine getirmeye yönelik çalışmalar yürütüyorduk. Kapsayıcı büyüme çalışmalarına kaynak aktarmak amacıyla 2018 yılında kurulan Mastercard Kapsayıcı Büyüme Merkezi (The Mastercard Center for Incusive Growth), COVID-19 destek programı kapsamında, ihtiyaç sahibi bireylerin ve yerel işletmelerin desteklenmesi amacıyla 1.5 milyon TL tutarında bir hibe fonu ilk kez Türkiye’de bir sosyal kooperatife ayırdı’ dedi.

Mastercard’ın bağımsız fonundan aktarılan ve sosyal sorumluluk adına yapılan yatırımla ihtiyaç sahiplerinin taleplerine cevap verilirken yerel ekonominin aktörlerinin de desteklenmesi amaçlandığı bu projede iş birliğinde olmaktan mutlu olduklarını belirten İhtiyaç Haritası Kurucularından Mert Fırat; ‘İhtiyaç Haritası olarak “El Ele Destek Hareketi” projesi kapsamında kalkınmanın sadece bölgesel ya da kentsel ekonomik kaynaklara bağlı olmadan yerel esnaf ve küçük işletmelerin de aktif katkısıyla gerçekleşebileceği bilinciyle hareket ettik. Bu fonu doğru kaynaklara, hızlı ve etkin bir şekilde aktarmak, toparlanma çalışmalarında yerel işletmelere destek olmak gayesiyle, gerçek ihtiyaç sahipleri ve destekçilerini sosyal pazar yeri platformda buluşturduk. Mastercard ve İhtiyaç Haritası; ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını yerel esnaflardan sağlayabileceği bir sistem oluşturdu ve bu proje için her il bazından analizler yaparak bir doğru datanın elde edilmesini sağladık’ dedi.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Mastercard ve ihtiyaç Haritası güçlerini birleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mastercard ve ihtiyaç Haritası güçlerini birleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mastercard ve ihtiyaç Haritası güçlerini birleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  2. 2 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  3. 3 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  4. 4 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  5. 5 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  6. 6 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  7. 7 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  8. 8 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  9. 9 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  10. 10 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda