Okunma

MasterCard ve Intel’den İşbirliği


18 Kasım 2011 Cuma 12:49
MasterCard ve Intel’den İşbirliği

İşbirliği kapsamında, tüketiciler MasterCard PayPass kartlarını ve ödeme cihazlarını Intel Kimlik Koruma özelliği destekli Ultrabook cihazına dokundurarak ödeme yapabilecekler.

Ayrıca, işbirliği sayesinde, MasterCard’ın temassız ödeme teknolojisi PayPass ve Intel’in kötü amaçlı kullanımlara karşı online koruma sağlayan iki katmanlı kimlik doğrulama ve donanım tabanlı görüntüleme korumasını içeren Intel Kimlik Koruma özelliği (IPT) gibi yeni geliştirilen çeşitli ödeme teknolojileri, online alışveriş yapanlara daha etkin olarak sunuluyor.

Online Ödeme Çift Haneli Rakamlarla Büyüyor

Forrester Research’ün yaptığı araştırmaya göre, online alışveriş tutarı geçtiğimiz yıl sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 176.2 milyar dolara yükseldi.

Aynı araştırma, önümüzdeki beş yıl boyunca bu rakamın çift basamaklı artışlarla devam edeceğini gösteriyor. Bu artış oranları MasterCard ve Intel‘in işbirliğinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

MasterCard Worlwide İnovasyon Başkanı Ed McLaughlin işbirliği ile ilgili “MasterCard sürekli olarak tüketiciler ve işyerleri için alışveriş ve ödeme deneyimini geliştiriyor ve bu konuda işbirlikleri yapıyor. Intel ile girdiğimiz işbirliği, tüketicilere daha güvenli ve daha hızlı bir ödeme sistemi sağlayacak” dedi.

Intel PC Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü George Thangadurai ise, “Amacımız, Ultrabook ve gelecek nesil Intel tabanlı PC kullanıcıları için, kötü amaçlı yazılımlardan ve sanal korsanlardan uzak bir e-ticaret konforu yaratmak.

Online alışveriş Intel için en önemli alanlardan biri. MasterCard ile girdiğimiz bu ortaklık sayesinde, tüketiciler için daha yenilikçi, daha kişiselleşmiş ve daha güvenli bir e-ticaret deneyimi sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

:: Intel Kimlik Koruma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “MasterCard ve Intel’den İşbirliği”

  1. fatih0xx dedi ki:

    Ya arkadaşlar ne oluor yaw. reklam sitesimi burası yaw

" MasterCard ve Intel’den İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MasterCard ve Intel’den İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MasterCard ve Intel’den İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "