Okunma

MasterCard ve Visa’dan Dev Ortaklık


10 Mart 2014 Pazartesi 06:30
MasterCard ve Visa’dan Dev Ortaklık

Kredi kartı kullanımının nakit ödemeyle rekabet halinde olduğu günümüzde, “ödeme” denince ilk akla gelen Visa ve MasterCard daha güvenli bir altyapı için güçlerini birleştiriyor. Sektörler arası yeni bir oluşum ile güvenli ödeme vizyonunda yol alacak olan bu organizasyonda bankalar, kredi ortaklıkları, satın almacılar, perakendeciler, satış noktası cihaz üreticileri ve sektör ticaret grupları yer alacak.

Ödeme güvenliği konusunda sektörden bağımsız olarak tüm paydaşların büyük hassasiyete sahip olduğunu belirten Visa, kurdukları bu yeni işbirliği ile gerek müşteriler, gerek satıcılar ve gerekse finans kuruluşları için ödeme güvenliğini iyileştirmenin yollarını hep birlikte arayacaklarını açıkladı.

İlk olarak ABD sınırları içerisinde EMV çip teknolojisinin yaygınlaşması için çalışacak olan organizasyon, aynı zamanda noktadan noktaya şifreleme ve “tokenization” gibi veri güvenliğinde kritik rol oynayan konulara da odaklanacak.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/laptop-online-shopping13528000981389876385.jpg

Güç birliğine hız kazandıran ana etkenin, son dönemde sıkça görülen ileri seviye sızıntılar olduğunu belirten Visa Inc Başkanı Ryan McInerney, “Hem perakende hem de finans sektörü arasında ödeme güvenliği konusunda mutlak bir iş ortaklığı olması gerektiğini gördük ve bu atılımı yaptık” ifadesini kullandı.

:: Kredi kartınızla yaptığınız ödemelerin yeterince güvenli olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “MasterCard ve Visa’dan Dev Ortaklık”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ya arkadaş dün hepimizi takip ediyorlar haberi yapıyorsunuz bugün çipli kredi kartları haberi araya bi yorum katın bi bağlantı koyun.
    bu bir takip amaçlı hizmettir başka bi açıklaması yok.

" MasterCard ve Visa’dan Dev Ortaklık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MasterCard ve Visa’dan Dev Ortaklık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MasterCard ve Visa’dan Dev Ortaklık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "