Okunma

MasterPass ile Dijital Ödeme Deneyimi


31 Mayıs 2016 Salı 12:31
MasterPass ile Dijital Ödeme Deneyimi

MasterCard ditijal ödeme uygulaması MasterPass ile elektronik, otomotiv, moda ve teknoloji devlerini bir araya getirerek fitness bilekliğinden buzdolabına kadar birçok farklı cihaz aracılığıyla alışverişi mümkün kılıyor.

Proje geliştirilirken ödeme sürecini kullanıcılar için daha kolay, güvenli ve rahat hale getirildi. MasterCard‘ın AR-GE çalışmalarının yapıldığı MasterCard Labs, Softbank Robotics tarafından geliştirilen insansı Robot Pepper ile birlikte çalışan ilk mağaza içi ödeme uygulaması hayata geçirildi.

İnsan duygularını tanıyıp kendini adapte edebilen ilk insanı robot olma özelliğini taşıyan Robot Pepper‘a eklenen bu yeni uygulama ile perakende sektörü için yeni bir dönem başladı diyebiliriz. Robot Pepper‘ın zekası dijital ödeme uygulaması MasterPass ile birleştirilerek tüketicilere self-servis bir alışveriş imkanı sunuluyor. Tanıtılan yeni uygulama 24-26 Mayıs 2016 tarihinde Pepper İş Ortakları Avrupa etkinliğinde duyurulmuştu.

16-05/31/mastercard-masterpass2.jpg

Uygulama Nasıl Kullanılıyor?

Kullanıcı dijital cüzdanında yer Pepper simgesi ya da robotun gösterdiği QR kodunu tarayıp MasterPass hesabına ulaşarak işlem başlatılabiliyor. Hesaba ulaşıldıktan sonra Pepper kart sahibine kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunulmasının yanı sıra, kişiye özel teklifler ve ürünlerle ilgili detaylı bilgilerde sunuluyor. Ödeme işlemi Wi-Fi üzerinden MasterPass hesabına bağlanılarak yapılabiliyor.

Günümüzde kullanıcılar cep telefonu, tablet ve akıllı saat gibi birçok teknolojik cihaz ile alışveriş işlemlerini gerçekleştiriyor. Dünya genelinde 10 milyardan fazla cihazın birbirine bağlı halde çalışıyor. 2020‘de bu sayının 50 milyara yaklaşması bekleniyor.

Kişiselleştirilmiş ürün ve hizmet beklentilerinin her geçen gün artması ile birlikte, robot pazarının 2019 yılında 1.5 milyar dolar büyüklüğüne ulaşması bekleniyor.

:: MasterCard’ın yeni uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MasterPass ile Dijital Ödeme Deneyimi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MasterPass ile Dijital Ödeme Deneyimi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MasterPass ile Dijital Ödeme Deneyimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "