Matbaacılardan 2 Milyon Dolarlık Yatırım


28 Mayıs 2010 Cuma 12:16
Matbaacılardan 2 Milyon Dolarlık Yatırım

İngiltere’nin Birmingham şehrinde, 18-25 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen IPEX 2010′a, gösterdikleri ilgi ve yaptıkları yatırımlarla Türk matbaacılar damga vurdu (İnsan Yazıcı İlişkisi).

Dünyanın pek çok yerinden binlerce kişinin katıldığı fuarda, Türkiye’den gelen sektör temsilcileri ofset baskı teknolojilerinden çok dijital baskı teknolojilerine yoğun ilgi gösterdi. Xerox Türkiye, fuar esnasında yaklaşık 2 milyon dolarlık dijital baskı sistemi satışı gerçekleştirdi.

Dijital baskı sektörünün en üst düzey seviyedeki ürünlerinden Xerox iGen4, Xerox’un geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği Xerox Color 800/1000 tam renkli baskı sistemleri, Xerox Nuvera 288 ve Xerox DocuColor 8002 gibi ürünler öne çıktı.

 

IPEX 2010’a Türkiye’den katılan sektör temsilcilerinin en çok ilgi gösterdiği ürünler, yüksek kapasiteli dijital baskı sistemleri oldu.

 

Üzerinde yaklaşık 400 ayrı teknolojik patent bulunan Xerox iGen4, matbaacılar, yayıncılar, baskı merkezleri, fotoğraf stüdyoları veya doğrudan pazarlama ajansları gibi özellikle baskı işi olan kuruluşlara çok önemli gelir ve yeni iş fırsatları vaad ediyor.

Ofset ve fotoğraf kalitesinde saatte 6.600 sayfa tam renkli baskı hızı sunan Xerox iGen4; 7.0 metre uzunluğunda, 2.30 cm yüksekliğinde dev bir makine (Daha Yeşil Yazdırmak Elinizde).

Xerox’un yüksek kapasiteli ürün ailesine eklediği son ürün olan Xerox Color 800/100 ise, ileri düzey dijital baskı teknolojilerine ihtiyaç duyan, baskı hacmi nispeten daha küçük işletmelerin kullanımı için geliştirildi. Ara renk tonlarını ve ince ayrıntıları mükemmel şekilde basabilen Xerox Color 800/1000, ayrı bir işleme gerek duyulmadan baskı esnasında kısmi ve değişken lak atabiliyor.

:: Baskı teknolojisinde lider kim?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Matbaacılardan 2 Milyon Dolarlık Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Matbaacılardan 2 Milyon Dolarlık Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Matbaacılardan 2 Milyon Dolarlık Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!