Okunma

Katil oyun Mavi Balina için sevindirici haber!


21 Haziran 2018 Perşembe 10:55
Katil oyun Mavi Balina için sevindirici haber!

Kullanıcılardan kol ve bacakların kesilmesinden belirli bir süre boyunca kimse ile görüşülmemesi gibi tamamı şiddet içeren 50 adet görevi yerine getirmesini isteyen Mavi Balina oyunu, dünya genelinde 130 gencin intiharına neden oldu.

Bu katil oyunu çocuklardan ve gençlerden uzak tutmak için dünya genelinde ve ülkemizde bir yılı aşkın süredir çalışmalar yürütülüyor. Oyunun kurucusu Philipp Budeikin, geçen yıl 16 çocuğun intiharına yol açmaktan 3 yıl hapis cezası almıştı.

Mavi Balina yazılımcısı Nikita Nearonov yakalandı!

Budeikin hapiste olmasına rağmen intihara yönlendirici mesajların gelmeye devam ettiği görüldü. Oyunun yöneticileri arasında yer alan Iya Sidorov’da tutuklandığı halde, bu mesajlar oyuna erişenlere gönderilmeye devam etti.

Nikita Nearonov

Bu talimatların oyunun yazılımcısı Nikita Nearonov tarafından gönderildiği tespit edildi. Kısa bir süre içerisinde yakalanan Nearonov, 10 çocuğun intiharına neden olduğu ve 40 kişilik bir grupla Mavi Balina için toplantılar yaptığı öğrenildi.

Polis yaptığı açıklamada, Nearonov’un iyi bir aileden geldiğini ve Moskova’da finansal uzmanı olarak yüksek maaşlı bir işe sahip olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra Nearonov’un, çocuklara ulaşmak için VK ve Telegram’ı kullandığı açıklandı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Katil oyun Mavi Balina için sevindirici haber!”

  1. Enis dedi ki:

    Bunlar tam bi mal ya oyun için intihar edilirmi.

" Katil oyun Mavi Balina için sevindirici haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Katil oyun Mavi Balina için sevindirici haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Katil oyun Mavi Balina için sevindirici haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "