Okunma

Mavi Balina WhatsApp ile yayılıyor!


09 Mart 2018 Cuma 12:23
Mavi Balina WhatsApp ile yayılıyor!

Ölümcül oyun Mavi Balina WhatsApp ile yayılmaya başladı! Geçtiğimiz yıllarda büyük sorunlara neden olan ve dünyanın her yerinde yasaklanan Mavi Balina oyununun etkisi bitti zannediliyordu, ancak oyun bu kez de WhatsApp üzerinden yayılmaya başladı.

Ölümcül oyun Mavi Balina WhatsApp’tan yayılmaya başladı

Dünyada yüzlerce kişinin ölümüne neden olan Mavi Balina oyunu, ülkemizde 4 liseli gencin intiharina neden olmuştu. 2013 yılında yayınlanan ve 2015’ten beri intiharlara neden olduğu iddia edilen oyun, 50 günde tamamlanan 50 görevi içeriyor. Oyunun varlığı ilk olarak bir Rus gazeteci tarafından ortaya çıkarılmıştı. 12 yaşındaki bir kız çocuğunun ölümünü araştıran gazeteci, oyunla alakalı bilgilere ulaştı. Sonrasında başlatılan yargı süreçlerinde de oyunu geliştiren Rus geliştirici yakalandı ve hapse gönderildi. Ancak, oyun yayılmaya devam ediyordu.

50 bölümlük oyun, oyuncusunu her bölümde kendisine biraz daha bağlıyor ve son bölümde de intiharını istiyor. Oyunun henüz yakalanamayan yöneticileri, oyundan etkilenebileceklerini düşündükleri gençlere özel linkler ile oyunu gönderiyor. Web kamerasının ve mikrofonun açık tutulmasının zorunluğu olduğu oyunu oynayan gençler, içlerine kapanık hale gelmeye ve odalarından çıkmamaya başlıyor.

Gelen bilgilere göre Mavi Balina WhatsApp üzerinden gönderilen linklerle de yayılmaya başladı. Dünya genelinde görülmeye başlayan linkler üzerinden pek çok kişinin oyunu indirdiği tahmin ediliyor. WhatsApp üzerinden yayılan oyunun Mavi Balina’nın hangi bölümlerini içerdiği, eskisi gibi kamera ve bağlantı zorululuğuna sahip olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

::Mavi Balina’nın yayılışı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Mavi Balina WhatsApp ile yayılıyor!”

  1. Garez Darktonk Song dedi ki:

    ilk resimdeki mavi balina değil kaşalot… farklı canlı…

  2. İbrahim Can dedi ki:

    Bu işin sonu hiç iyi değil.

  3. komutanos dedi ki:

    Mavi Balina kuyruklu bir yalan. Hiçbir kaynağı da aslı astarı da yok. Ama insanlar konuşmayı seviyor. Siz de kaynaksız bilgileri haber diye atıyorsunuz. Durum bu

" Mavi Balina WhatsApp ile yayılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mavi Balina WhatsApp ile yayılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mavi Balina WhatsApp ile yayılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "