Karantinada en çok indirilen mobil uygulamalar


06 Haziran 2020 Cumartesi 13:30
Karantinada en çok indirilen mobil uygulamalar

Salgın sebebiyle birçok kişi evde telefonlarıyla ve bilgisayarlarıyla daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu mobil uygulamalara olan ilgiyi artırmış durumda. Sensor Tower’ın Mayıs 2020 için yayımladığı rapora göre mayıs ayında en çok indirilen mobil uygulamalar da belli oldu. Geçen aylara göre farklı birkaç ismi gördüğümüz bu liste bize insanların mobil alışkanlıklarını da gösteriyor. Bu noktada karantinada en çok indirilen mobil uygulamaların da ortaya çıktığı görülüyor.

Mayıs ayında en çok indirilen mobil uygulamalar

Bu yılın başından beri yaşanan bir Corona virüsü salgını bulunuyor. Bütün dünyanın eve kapanmasına neden olan bu salgın sebebiyle birçok alışkanlık da değişmiş durumda.

Karantina sürecinde 6 ay içinde birçok farklı alışkanlık kazanan insanların mobil uygulama alışkanlıkları da biraz olsun değişti. Sensor Tower’ın Mayıs 2020 raporunda da görüldüğü kadarıyla TikTok liderliği üstleniyor. 112 milyon indirme ile karşımıza çıkan ve ülkemizde de oldukça popüler olan TikTok,  aynı zamanda Google Play indirmelerinde de üst sıralarda yer alıyor.

en cok indirilen mobil uygulamalar-Karantinada en cok indirilen mobil uygulamalar

Listede ikinci sırada ise iş toplantılarının vazgeçilmez uygulaması olan Zoom yer alıyor. Mobil tarafta da popülerliği kimselere bırakmaya niyeti olmayan Zoom, geçen yıla oranla kullanıcısını 43 kat artırmayı başardı.

Karantinada en çok indirilen mobil uygulamaların arasında yer alan Zoom’u üçüncü sırada WhatsApp takip ediyor. Listedeki diğer uygulamalar ise sırasıyla şu şekilde: Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Google Meet, Aarogya Setu, YouTube, Snapchat. 

Bu indirmeler genel anlamda en çok indirilenler, App Store tarafında en çok indirilen uygulamaların ilk üçü: Zoom, TikTok, YouTube olarak listeleniyor. Google Play Store’da ise TikTok, WhatsApp, Zoom en çok indirilen üç uygulama olarak sıralanıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

İnsanlar bütün ömrünü, 10 uygulamaya bağlamış; onlarla yatıp, onlarla kalkıyorlar. Şu 10 uygulamanın hangisi, gerçek anlamda, hayatınıza bir şey katıyor ? Tamamen zaman israfı…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

İnsanlar öncelik eğlence ve iş olarak bu uygulamaları indiriyor. İş evrakları PDF video yada uzun yazı en kısa WhatsApp Facebook Instagram dan yolluyo, gmail ve diğer hesablari kullanan pek kalmadı artık. Tıktok uygulaması 6saniyelik videolar çekerek insanlar kısa zamanda eğlenceli birşeyler yaptığını saniyo başka bir durum yok. Birbiriyle muhabbet etmeyen milyonlar sosyal ağda dost kral ve ölmez ilişkileri mevcut. Sanal alemde dostluk kurulMasi çok Zor

" Karantinada en çok indirilen mobil uygulamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karantinada en çok indirilen mobil uygulamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karantinada en çok indirilen mobil uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!