Okunma

McDonald’s Hack Kurbanı Oldu


13 Aralık 2010 Pazartesi 10:22
McDonald’s Hack Kurbanı Oldu

Promosyon ve reklam amacıyla müşterilerine e-posta ve telefon yoluyla ulaşmak isteyen McDonald’s, elde ettiği verileri çaldırınca hacker’ların peşine düştü.

Arc Worldwide adlı bir pazarlama şirketi ile ortak yürütülen projede, müşterilerin verdiği e-posta, adres ve telefon gibi bilgiler üzerinden reklam ve kampanyalar duyuruluyordu.

 

Veriler McDonald’s sitesi üzerinden toplanmıştı

 

Adres ve Telefon Numaraları

İsmi açıklanmayan bir e-posta şirketine teslim edilen bilgiler, daha sonra bu şirketin sunucularından çalındı. Ele geçirilen bilgilerde, ad soyad, e-posta, adres ve telefon numaraları olduğu belirtiliyor.

McDonald’s yetkilileri olayın peşine düşerken, tüm dünyada kaç kişinin kişisel bilgisinin çalınmış olduğunu kesin olarak bilmediklerini açıkladılar.

Yapılan açıklamada, McDonald’s’tan aradığını söyleyip kredi kartı numarası ve benzer bilgileri isteyenlere cevap verilmemesi istendi.

 

:: Kişisel verilerinizi şirketlerle paylaşır mısınız?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" McDonald’s Hack Kurbanı Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere McDonald’s Hack Kurbanı Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda McDonald’s Hack Kurbanı Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "