Okunma

McKinsey Raporu Finansta Dijitalleşmeyi Övüyor


22 Eylül 2016 Perşembe 12:32
McKinsey Raporu Finansta Dijitalleşmeyi Övüyor

Finans sektöründe dijitalleşmenin, Çin’in 1,1 milyar dolarlık büyümesi de dahil olmak üzere özellikle gelişmekte olan pazarları 3,7 trilyon dolar büyüteceği McKinsey raporlarına yansıyor.

McKinsey tarafından hazırlanan rapor, stateji danışmanlık firması Global Institude tarafından New York’daki etkinliklerinde açıklandı. Raporu hazırlayan yazarlardan Susan Lund, “Bu raporun hazırlanmasındaki neden, dijital finansın değerini daha iyi ölçümlemek ve gelişmekte olan pazarlarda önemini vurgulamaktı. Mobil paranın ve fintech’in masrafları dramatik olarak azalttığı ve ekonomik büyümeyi hızlandırdığı konusunda kuşkumuz yok, Biz, analiz araçlarımızı kullanarak gelişmekte olan pazarlada dijital finansın nasıl bir etkisi olduğunu ölçümlemek istedik” dedi.

 

McKinsey Raporu Finansta Dijitalleşmeyi Övüyor
yazarTechinside

TechInside, SDN Medya’ya bağlı olarak faaliyet gösteren bir kurumsal teknoloji haber ve analiz yayınıdır. Hedef kitlesi ise bilgi ve iletişim teknolojileri alanında işletmelerin BT yöneticileri, çalışanları ve teknolojik açıdan stratejik karar alan yöneticilerdir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" McKinsey Raporu Finansta Dijitalleşmeyi Övüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere McKinsey Raporu Finansta Dijitalleşmeyi Övüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda McKinsey Raporu Finansta Dijitalleşmeyi Övüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "