Okunma

McLaren Elektrikli Yarış Otomobili Üretiyor


03 Haziran 2016 Cuma 17:00
McLaren Elektrikli Yarış Otomobili Üretiyor

McLaren elektrikli otomobil çözümleri konusundaki çalışmalarını geliştirerek elektrik enerjisi ile çalışan spor otomobili yapmaya hazırlanıyor.

McLaren’in otomobili 200 mil hıza kadar ulaşabilecek.

McLaren Elektrikli Spor Otomobil Yapacak

McLaren, elektrikli otomobil sektöründe var olan otomobil çözümlerinin yeterince hızlı olmaması sorununu odağına alarak bu yöne eğilecek.

Halihazırda Speed P1 Super car adından benzin ve elektrik bütünleşmesinden oluşan bir cihaza sahip şirket, 200mph hıza kadar ulaşabilecek yalnızca elektrik enerjisine sahip bir spor otomobili meydana getirmeyi planlıyor.

Alphr’de yer alan habere göre, McLaren’in yeni elektrikli spor otomobili, yeni bir motor meydana getirmeksizin, mevcut P1 aracından yararlanacak.

16-06/03/gemballa-mclaren-p1-gforged-one-wheels-02.jpg

Yeni elektrikli otomobil, 200 mph ve üstü hızlara ulaşabilen ilk elektrikli otomobil olma unvanına ulaşmayı hedefleyecek.

McLaren’in yeni elektrikli spor otomobili yapımının 1 milyon dolar gibi rakama mal olacağı ifade ediliyor. Bu bağlamda otomobilin kullanıcılara sunulacağı fiyatın da aynı düzeyde tutulabileceğini söyleyebiliriz.

Mercedes bu yıl ki Cenevre Motor Show’da Track 22 adında en az yüzde 50 elektrik enerjisi kullanacak çözümün elektrikli güç özelliğini duyurdu.

1 milyar dolarlık bir yatırımı içeren çözümden 15 tane üretileceği açıklanmıştı.

:: McLaren’in elektrikli otomobil piyasasının en önemli oyuncularından biri olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “McLaren Elektrikli Yarış Otomobili Üretiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  tabiki milyara satılır MURPHY kardeş 🙁

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyayı sömüren,,petrol ve içten yanmalı motorlara mahkum eden vampirlerin fikrini acaba ne degistirdide alternatif enerjili teknolojiye geçiyorlar,

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Önemli olan menzil ne kadar gidebildiği

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ön tane model 's alınır

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Milyon mu milyar mı??

" McLaren Elektrikli Yarış Otomobili Üretiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere McLaren Elektrikli Yarış Otomobili Üretiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda McLaren Elektrikli Yarış Otomobili Üretiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "