MEB’den karne için internet düzenlemesi!


10 Haziran 2020 Çarşamba 17:05
MEB’den karne için internet düzenlemesi!

Corona virüsü salgını nedeniyle ülkemizde ilkokuldan, üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarının bu yılı uzaktan tamamlamasına karar verildiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Öğrenciler uzaktan eğitime devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019-2020 eğitim öğretim yılı yıl sonu işlemlerine ilişkin illere gönderdiği yazı ile akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Karne ve belgeler internet ortamına taşınıyor!

Bu kapsamda ilkokul ve ortaokullarda karneler elektronik ortamda velilerin ve öğrencilerin erişimine açılacak. Liselerde ise 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci dönem puanı tüm öğrenciler için yıl sonu başarı puanı olacak.

Bu nedenle liselerde, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi için tekrar karne düzenlenmeyecek. İçerisinde bulunduğumuz 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitimle tamamlanacağı için bu eğitim öğretim yılına ilişkin iş ve işlemler öğrencilerin birinci dönem puanı ve devamsızlık durumu dikkate alınarak yapılacak.

Salgın nedeniyle ikinci dönemde yurt dışından dönen öğrencilerden denklik belgelerini temin edenler, birinci ve ikinci dönem puanlarının bulunmaması esas alınarak bütün derslerden başarılı sayılacak. Tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan geçecek.

Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek. Sorumluluk sınavları, okul yönetimlerince gerekli tedbirler alınarak, 22-30 Haziran’da gerçekleştirilecek.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “MEB’den karne için internet düzenlemesi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Mehmet Bey, yaklaşık 2-3 yıldır e-karne uygulaması var zaten. Kimse okula karne günü karne almıyor neredeyse artık

" MEB’den karne için internet düzenlemesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MEB’den karne için internet düzenlemesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MEB’den karne için internet düzenlemesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?