M.E.B. Mezunlarını Çağırıyor


24 Ocak 2007 Çarşamba 14:00
M.E.B. Mezunlarını Çağırıyor
Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir proje içinde! Kısa bir süre önce başlayan e-mezun projesi adı altında, meslek ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş öğrencilerle okul ilişkilerini koparmamak, işveren kesimin aradıkları doğru insanları bulabilmelerini ve kişiye hemen ulaşabilmelerini sağlamak ve bununla birlike birçok şey amaçlanıyor. Ayrıca okul arkadaşımı arıyorum sayfası ile mezunlar, aradığı eski sınıf arkadaşlarının ulaşım bilgilerini öğrenebiliyor.

E-Mezun nedir?
M.E.B.’nın e-mezun projesi hakkındaki açıklamayı aynen veriyoruz.

"Sevgili Mezunlarımız,

Meslek ve teknik eğitim kurumları mezunlarının işgücü piyasasındaki durumunu belirlemek, eğitimle bireye kazandırılan mesleki yeterliliklerin iş hayatı ile uyumunu değerlendirmek, sistemin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek amacıyla "Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarının İzlenmesi" projesi başlatılmıştır. Bu proje kapsamında emezun.meb.gov.tr adresinde siz mezunlarımız için bir web sayfası hazırlanmıştır. Sizin için hazırlanan bu web sayfasına girdiğiniz zaman, diğer mezun arkadaşlarınızın durumlarını, vasıflı elemana ihtiyaç duyan işletmelerin ilanlarını veya iş aramak için niteliklerinizi belirten yazı bırakabilirsiniz.

Bunun yanısıra, özgeçmiş nasıl hazırlanmalı, işletme açarken nasıl hareket edilmeli gibi, günlük hayatta gerekli birçok bilgiyi bu portalda bulabilirsiniz.

Mezunlarımızın daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri ve aldıkları eğitime uygun daha iyi işlerde çalışabilmelerini hedefleyen bu proje, siz mezunlarımızın anketlerimizi doldurmanızla mümkün olacaktır. Proje kapsamında ister sizlere ulaşan anketlerle veya internet sayfamızdaki anketi doldurarak projeye işlerlik kazandıralım.

Sitemiz, okul arkadaşlıklarının sürdürüldüğü, haberleşme ve iletişimin devamlı olarak sürdürüldüğü canlı bir yapıda olacaktır. Yabancı portalların sunduğu olanakların hemen hepsinin emezun.meb.gov.tr adresinde bulabilirsiniz.
emezun web portalı ile mezunlarımıza sevebilecekleri, bilgi ve yeteneklerini kullanarak kendilerini geliştirebilecekleri bir iş; mevcut çalışma koşullarından tatmin olmamış eski mezunlarımıza ise deneyimlerine uygun yeni kariyer olanakları bulmakta yardımcı olmaktır. Ayrıca halen öğrenimine devam eden öğrenciler için çalışabilecekleri sektörler hakkında, mezuniyet öncesi, bilgi edinebilecekleri etkinlikler sunmaktadır.


Bu portalda, meslek lisesi mezunlarının mezuniyet sonrasında karşılaşabilecekleri mesleki ve teknik ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yapmak ve gerekli altyapıyı hazırlamak, okulları ve birbirleriyle ilişkilerinin devamını temin etmek, mezunlar arasında sosyal, kültürel ve ekonomik yardımlaşmayı gerçekleştirmek ve ülkenin bilimsel, sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacını gütmektedir.


HEPİNİZE BAŞARILI ve MUTLU BİR İŞ HAYATI DİLEKLERİMİZLE."

Diğer mezunlar ne olacak?
Milli Eğitim Bakanlığı bu portalla şimdilik meslek ve teknik ortaöğretim mezunlarını bir çatı altında toplamayı amaçlıyor. Bir anda aklımıza "Diğer mezunlar öksüz mü?" sorusu geliyor. Bu projeye yeni başlanıldığı için henüz net bir bilgi yok. Ama sesiz kalmayında demiyoruz.

Ben mezunun ne yapacağım?
Meslek ve teknik ortaöğretim kuruluşlarından mezunuysanız, siteye giriş yaparak "Mezun Öğrenci Girişi" bölümüne T.C. kimlik numaranızla üye olmanız ve bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız yeterlidir. Size kişi ya da kuruluşların ulaşabilmesi için bu bilgilerin hatasız olduğundan emin olunuz ve gerekli güncellemeleri yapmayı unutmayınız.

Özgeçmiş nasıl yazılır?
Özgeçmişin nasıl yazıldığı hakkında gerekli tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Bilgi için: E-Mezun M.E.B.
Yazar: Volkan Taş
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “M.E.B. Mezunlarını Çağırıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Giremiyorum bile

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  benim notlarıma girmek istiyorum

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Müthiş bir çalışma Türkiye tarihinde böyle bir MEB bakanı görmedi taktir etmek gerek.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Evet evet. çok güzel. Doğru işe doru adam. Zaten işsiz olan, çalıştığı zaman ise kendisine köle muamelesi yapılan insanlara en kolay nasıl ulaşabiliriz projesi. Gazoz projesi. Madem öyle, iş verenler saat ücreti vererek çalıştırsanlar meslek sahiplerini de görelim.
  Neymiş, asgari ücret.. asgari ücretin üstü, sosyal haklar var, yemek, ssk, servis… İşte köle bulamının garantili yolu. HOOP hepiniz olmaz. Köle olmak için sıraya geçin, biz seçeceğiz. Öyle her isteyene yok.
  Açıklayın bakalım, KIDEM TAZMİNATI da VAR MI?

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bravo çok güzel bir düşünce. Arada bizi de düşünenler oluyormuş. Hayret ettim doğrusu.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Onlara binlerce teşekkürler… Ya Ãœniversite mezunları… Ya boşverin ALLAHA YAKIN bana uzak olsunlar

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bencede gerekli ve güzel bi uygulama ins ilerside güzel olur .

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  güzel ve gerekli bir proje tebrik etmek lazım

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  benden uzak dursunlar

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Harika ben bir özgeçmiş hazırladım. Mesleki eğitim görmüş arkadaşlar sizde hiç vakit kaybetmeden hazırlayın ve gönderin. İletişim sektöründe görüşmek umuduyla. Selamlar

" M.E.B. Mezunlarını Çağırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere M.E.B. Mezunlarını Çağırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda M.E.B. Mezunlarını Çağırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?