MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler


28 Mayıs 2020 Perşembe 14:05
MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler

Corona virüsü salgını nedeniyle okulların bu dönemi internet üzerinden ders anlatımı ve sınavlar ile kapatmasına karar verildiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Ancak, üniversite sınavı YKS ve benzeri sınavların internet üzerinden yapılması mümkün değil. Bu kapsamda yaklaşık 1 ay kalan YKS’ye hazırlanan 12’inci sınıf öğrencileri için MEB’den sevindirici bir hamle geldi.

MEB, YKS için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek!

Öğrencilerin sınava hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları yapılacağı duyuruldu. İki oturum halinde yapılacak ve bunlardan ilki 30 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. 19:00 başlayacak olan ve 70 dakika sürmesi planlanan ilk oturum YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak.

MEB, YKS için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek!

İlk oturumda Matematik ile Türk Dili ve Edebiyatı derslerinden 15’er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe derslerinden 5’er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce’den olacak, saat 21.00’de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs’ta, 2’ncisi 6 Haziran’da, 3’üncüsü 13 Haziran’da, 4’üncüsü ise 20 Haziran’da yapılacak. Her mini deneme 2 oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler her 2 oturum için de kayıt yaptırmak zorunda olacak. Öğrenciler, “http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx” adresinden kayıt olabilecek.

Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek ve öğrenciler 15 dakika öncesinden giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi “Youtube” kanalından yayımlanacak.

Çevrimiçi deneme sınavı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Salgın sürecindeyken sınavları çevrimiçi yapılıp yapılamayacağını deneyecekler sanırım. Eğer istenilen sonuçlar ve tepkiler elde edilirse salgın sürecinin gidişatına göre bu seçeneği gündeme alabilirler.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

gençlere güzel bir fırsat. dışarıya çıkamadıkları için evde sınav heyecanını yenme açısından önemli bir deneyim olacak. Bakanlığımıza teşekkür ederiz.

" MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!