MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler


28 Mayıs 2020 Perşembe 14:05
MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler

Corona virüsü salgını nedeniyle okulların bu dönemi internet üzerinden ders anlatımı ve sınavlar ile kapatmasına karar verildiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Ancak, üniversite sınavı YKS ve benzeri sınavların internet üzerinden yapılması mümkün değil. Bu kapsamda yaklaşık 1 ay kalan YKS’ye hazırlanan 12’inci sınıf öğrencileri için MEB’den sevindirici bir hamle geldi.

MEB, YKS için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek!

Öğrencilerin sınava hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları yapılacağı duyuruldu. İki oturum halinde yapılacak ve bunlardan ilki 30 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. 19:00 başlayacak olan ve 70 dakika sürmesi planlanan ilk oturum YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak.

MEB, YKS için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek!

İlk oturumda Matematik ile Türk Dili ve Edebiyatı derslerinden 15’er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe derslerinden 5’er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce’den olacak, saat 21.00’de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs’ta, 2’ncisi 6 Haziran’da, 3’üncüsü 13 Haziran’da, 4’üncüsü ise 20 Haziran’da yapılacak. Her mini deneme 2 oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler her 2 oturum için de kayıt yaptırmak zorunda olacak. Öğrenciler, “http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx” adresinden kayıt olabilecek.

Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek ve öğrenciler 15 dakika öncesinden giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi “Youtube” kanalından yayımlanacak.

Çevrimiçi deneme sınavı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  gençlere güzel bir fırsat. dışarıya çıkamadıkları için evde sınav heyecanını yenme açısından önemli bir deneyim olacak. Bakanlığımıza teşekkür ederiz.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Salgın sürecindeyken sınavları çevrimiçi yapılıp yapılamayacağını deneyecekler sanırım. Eğer istenilen sonuçlar ve tepkiler elde edilirse salgın sürecinin gidişatına göre bu seçeneği gündeme alabilirler.

" MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
 2. 2 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 3. 3 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 4. 4 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 5. 5 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
 6. 6 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
 7. 7 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
 8. 8 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
 9. 9 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
 10. 10 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?