MediaMarkt Türkiye 2019 hedeflerini açıkladı!


18 Nisan 2019 Perşembe 16:50
MediaMarkt Türkiye 2019 hedeflerini açıkladı!

MediaMarkt Türkiye, yıllık basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda şirketin büyümesine ve dijital dönüşümüne dair önemli açıklamalar yapıldı. Son üç yılda büyümesini hızlandıran MediaMarkt, Türkiye’de yıl sonunda 80 mağazaya ulaşacak.

MediaMarkt Türkiye 2019 hedefleri!

Basın mensupları için düzenlenen toplantıda konuşan İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye’yi, MediaMarkt Saturn Grubu’nun en hızlı büyüyen pazarı haline getirdiklerinin altını çizdi. Gökyıldırım bu başarısını Türkiye’de uygulanan müşteri odaklı iş modelinin yanında, yatırımlara ve dijitalleşme hızına bağladı.

Gökyıldırım, “Avrupa’daki diğer MediaMarkt ülkelerine de örnek olan “Müşteri Memnuniyeti Yol Haritası” projemiz ve yeni sadakat programı MediaMarkt CLUB’a odaklanacağız” dedi.

Son 24 ayda toplamda 27 mağaza açan MediaMarkt Türkiye, 2019 yılını 80 mağaza ile kapatmayı hedefliyor. Yakın zamanda Çanakkale ve Diyarbakır mağazalarının açılacağı MediaMarkt Türkiye, online satışlarda da büyüme öngörüyor.

Gökyıldırım yaptığı açıklamada önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye pazarının, Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarı olayına dikkat çekti. Bu, Türkiye tüketici elektroniği pazarındaki büyüme potansiyeline işaret ediyor.

Yakın zamanda hayata geçirilen MediaMarkt CLUB isimli sadakat programının 250 bine yakın üyesi bulunduğunu söylenen yönetici bu programın da ilerleyen zamanda yeni boyutlar kazanacağının altını çizdi.

Avrupa’daki MediaMarkt ülkelerinde bulunan “Müşteri Memnuniyeti Yol Haritası” projesi ülkemizde de başlıyor. Müşteri memnuniyeti odaklı bu proje ile ilgili de konuşan Gökyıldırım şunları söyledi:

“Bu proje için son 1 yıldır çok çalışıyoruz. Çok büyük bir yatırım olarak görüyoruz. Projemizde müşterinin MediaMarkt’ı fark edip iletişime geçtiği ilk andan itibaren, gerek mağaza içinde, gerekse de online kanallarda başlayan satın alma yolculuğunun her adımını ve sonrasındaki, çağrı merkezi de dahil, satış sonrası servislerin tamamında yaşadığı tüm deneyimi adım adım haritalandırıyor, tüketicilerin beklentileri ile mevcut durumun analizlerini yaparak, değerlendiriyor ve sadece bugünü değil, geleceği de düşünerek süreçlerimizde ihtiyaç duyulan tüm iyileştirmeleri yapıyoruz”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “MediaMarkt Türkiye 2019 hedeflerini açıkladı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Baska bir sitede olan bir urun 200 tl iken mediamarkt’ta fiyat 400 tl

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatlar çok pahalı hiç düşmüyor

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Her ilde ve ilcede olma gibi hedefleri olmadiktan sonra hedef; “tamamen duygusal” olmaktan oteye gecemez.

" MediaMarkt Türkiye 2019 hedeflerini açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MediaMarkt Türkiye 2019 hedeflerini açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MediaMarkt Türkiye 2019 hedeflerini açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!