MediaMarkt’tan Yenal Gökyıldırım’a yeni görev


31 Ağustos 2020 Pazartesi 10:50
MediaMarkt’tan Yenal Gökyıldırım’a yeni görev

MediaMarkt Türkiye’den, grup şirket için stratejik öneme sahip üst düzey bir atama gerçekleşti. Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım yeni dönemde toplam 9 ülkenin operasyonundan sorumlu olacak.

Gökyıldırım MediaMarktSaturn COO’su oldu

TechInside‘ın haberine göre, MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, ülkemizdeki görevinin yanında, grup seviyesinde bir süredir 4 ülkeden sorumlu Doğu Operasyonları Başkanı görevini de sürdürmekteydi. Yeni atamalar ile birlikte Yenal Gökyıldırım MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi diğer bir deyişle Grup COO’su olarak terfi etti. Türkiye görevine de devam edecek olan Gökyıldırım, 1 Ekim itibarıyla 8 yeni ülkenin (Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz) operasyonlarından sorumlu olacak.

Global Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından gelen bu atamadan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) Yenal Gökyıldırım “MediaMarkt Türkiye olarak tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte oldukça başarılı işlere imza attık ve MediaMarkt’ın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduk. Bu başarılı çalışmalarımızın ardından alınan bu karar, MediaMarkt Türkiye’nin de global anlamda güçlenmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte sektörünün açık ara en büyük şirketinde, önemli bir pozisyonda görev alacak ve ülkemi temsil edecek olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yenal Gökyıldırım kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği 1990 yılı mezunu olan Yenal Gökyıldırım yine aynı üniversite çatısı altında MBA eğitimi aldı. Singapore Airlines bünyesinde kariyerine başlayan Gökyıldırım, Philips‘teki 14 yıllık üst düzey yöneticilik kariyerinin ardından, 2011 yılında Doğan Online ve Hepsiburada‘nın Genel Müdürü olarak görev yaptı. Ardından Türkiye’nin en önemli perakendecileri arasındaki LC Waikiki Genel Müdürü olarak profesyonel kariyerine devam etti. Son olarak MediaMarkt bünyesindeki yeni görevinden önce Gökyıldırım, Peter Leisten‘dan devraldığı görev ile MediaMarkt Türkiye CEO‘su olmuştu.
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Bravooo

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Çalışanlarını adam akıllı seçsinler. Resmen müşterinin aklı ile dalga geçiyorlar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Adamda kariyer basamakları süper fakat mediamrkt kalifiye eleman çalıştırmıyor.

" MediaMarkt’tan Yenal Gökyıldırım’a yeni görev konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MediaMarkt’tan Yenal Gökyıldırım’a yeni görev ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MediaMarkt’tan Yenal Gökyıldırım’a yeni görev ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi