Okunma

Mediatek Helio P40’ın detayları ortaya çıktı!


08 Eylül 2017 Cuma 19:00
Mediatek Helio P40’ın detayları ortaya çıktı!

Yüzlerce farklı akıllı telefon ve tablet modeline güç veren mobil işlemci üreticisi MediaTek‘in geçtiğimiz ay yeni işlemcileri Helio P23 ve Helio P30‘un tanıtımını gerçekleştirdiğini sizlere duyurmuştuk.

Weibo’da yayınlanan yeni bir rapor, şirketin yeni Helio P40 işlemcisi hakkında başta çıkış tarihi olmak üzere merak edilen birçok detayı ve işlemcinin ilk ulaşacağı üreticiyi gün yüzüne çıkardı.

Mediatek Helio P40 hakkında ilk detaylar!

2018 yılının ilk çeyreğinde tanıtımı gerçekleştirilmesi beklenilen Helio P40, TSMC’nin 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilirken, sekiz çekirdekli bir yapı ile karşımıza çıkacak.

17-09/08/meizu.jpg

Bu nedenle önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan bazı amiral gemisi modellerine güç verecek olan Helio P40’ın, ilk olarak Meizu tarafından kullanılması bekleniyor.

Zira, akıllı telefon modelleri için Samsung, Qualcomm ve MediaTek gibi birden fazla yonga seti üreticisiyle çalışan sayılı üreticilerden birisi olan Meizu, bu politikasına uzun bir süre boyunca devam etmeyi düşünüyor. 

MediaTek Helio P40’ın teknik detayları hakkında ise, maalesef şu anda elde edebildiğimiz farklı bir bilgi bulunmuyor.

:: MediaTek tarafından üretilen işlemciler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Mediatek Helio P40’ın detayları ortaya çıktı!” üzerine 2 yorum

Yorum yazın

Geri bildirim