MediaTek Helio P60 üst seviyeye oynuyor!


01 Mart 2018 Perşembe 11:52
MediaTek Helio P60 üst seviyeye oynuyor!

MWC 2018 turumuza devam ederken, MediaTek ve onların fuar sırasında tanıttığı MediaTek Helio P60 işlemcisine yakından bakma şansına eriştik. 8 çekirdekli yongaseti Helio P60 özellikleri ve yeteneklerine göz attığımız bu videoyla, yüz tanıma ve yapay zeka özelliklerini de görüyoruz.

MediaTek Helio P60 hangi özellikleri ile ön plana çıkıyor?

Öncelikle MediaTek’in bu işlemci ile orta üst segment akıllı telefonları çok daha iyi hale getirmek hedefinde olduğunu belirtelim. Dört ARM Cortex-A73 ve dört ARM Cortex-A53 çekirdeği barındıran işlemci, 2 GHz saat hızına sahip. Donanımda konfigürasyon olarak big.LITTLE kullanımıyla daha fazla güç gereken görevlerde A73 çekirdekleri, diğer durumlarda ise batarya tasarrufu sağlamak üzere A53 çekirdekleri kullanılıyor. GPU olarak ise 800 MHz hızındaki yeni Mali-G72 MP3 kullanılıyor. MediaTek ortalama olarak hem CPU hem de GPU performansında yüzde 70 artıştan bahsediyor.

Modele dahil edilen yeni yapay zeka işleme birimi (APU) ise Huawei Kirin 970 işlemcisinde bulunan ile benzerlikler taşıyor. Nesne tanımlama, davranış odaklı performans düzenleme gibi işlevler bu birimin sunduklarından bazıları. NeuroPilot ise Google’ın Android Nöral Ağı ile birlikte çalışıyor ve TensorFlowTF Lite Caffe ve Caffe 2 sistemlerine destek sunuyor.

Bu arada çift VoLTEViLTE ve VoWi-Fi desteği hala sağlanıyor. Cat. 7 indirme hızları ve Cat. 13 yükleme hızları da desteklenmekte. Öte yandan, hala Bluetooth 5.0 yerine Bluetooth 4.2 LE sunulduğunu da belirtmekte fayda var.

MediaTek Helio P60 işlemcisi kullanan akıllı telefonların bu yılın ikinci yarısında kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

MediaTek Helio P60 işlemci ön inceleme

İsterseniz MediaTek standına hep beraber konuk olalım ve işlemcinin neler yapabildiğini beraber görelim. İşte Helio P60 işlemcisi ve yetenekleri.

:: MediaTek’in işlemcisini nasıl buldunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" MediaTek Helio P60 üst seviyeye oynuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MediaTek Helio P60 üst seviyeye oynuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MediaTek Helio P60 üst seviyeye oynuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  2. 2 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  3. 3 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  4. 4 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  5. 5 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  6. 6 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  7. 7 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  8. 8 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  9. 9 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  10. 10 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor