Okunma

MediaTek, Microsoft için işlemci üretecek


17 Nisan 2018 Salı 17:30
MediaTek, Microsoft için işlemci üretecek

MediaTek, Microsoft ile iş birliği yapıyor. Microsoft’un yeni nesil Azure Sphere çözümüne özel ilk işlemci olan MT 3620 MediaTek tarafından geliştirilecek. Peki, Microsoft için işlemci olan MT 3620 MediaTek neler sunacak?

Microsoft için işlemci MT 3620 neler sunuyor?

MediaTek’in Microsoft Azure Sphere için geliştirdiği MT 3620 model işlemcisi; nesnelerin interneti (IoT), yerleşik güvenlik ve yerleşik bağlantı alanlarında kullanılacak.

Microsoft’un Azure Sphere çözümü, yüksek düzeyde güvenlik sunan, uygun maliyetli bağlantılı Mikrodenetleyici (Multicontroller Unit / MCU) cihazların bulut bilişim hizmetlerine erişiminde, en yüksek güvenlik standartlarını düşük maliyetle sunuyor.

MediaTek ve Microsoft’un iş birliği kapsamında, Azure Sphere’in Nesnelerin Interneti uyumlu işletim sistemiyle uyumlu bir işlemciyi, Wi-Fi bağlantılı bir kontrol ünitesiyle birlikte sunan özel mimarili bir işlemci seti geliştirildi.

Microsoft için işlemci

Bu işlemci seti aynı zamanda, Microsoft’un en son güvenlik protokolleri için yerleşik destek de sunuyor. Microsoft’un Azure Sphere çözümüyle birlikte satışa sunulacak MediaTek işlemciler, farklı sektörlerde iş yapan şirketlerin MCU tabanlı ürün ve hizmetlerden Microsoft güvenlik ve koruma teknolojisinin güvencesiyle faydalanabilmesini sağlayacak.

:: MediaTek işlemcileri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MediaTek, Microsoft için işlemci üretecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MediaTek, Microsoft için işlemci üretecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MediaTek, Microsoft için işlemci üretecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "