Medium’un genel çehresi değişti: Eleştiriliyor!


17 Ekim 2020 Cumartesi 19:30
Medium’un genel çehresi değişti: Eleştiriliyor!

Medium, çevrim içi yayın platformları arasında en popülerleri arasında yerini alıyor. Platform 2012 yılında kurulmasına rağmen yıllar içinde milyonlarca kişiye ulaşmasının yanında, pek çok kişinin özgün yazılar paylaşmasını ve okumasını sağladı. Yıllar içinde elbette tasarımsal açıdan değişiklikler geçiren platform şimdi de logo değişikliği ve arayüzde bazı değişiklikler ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Medium logo değişikliği ile yeni çehresine kavuşuyor.

Medium logo değişikliği ile birlikte farklı bir görünüme kavuşuyor

Şu an için pek çok haber sitesi bulunmasının yanında, blog yazıları paylaşmayı sağlayan platformlar bulunuyor. İnternet çöplüğünde yolunu bulmakta zorlananların kaçtığı Medium, İnternet üzerinde yayımlanan haberlerin ya da daha detaylı araştırma yazılarının daha niş bir kitleye seslenmesini sağlıyor.

Haliyle yapılan yeni değişiklikler de insanların ilgisini çekiyor. Logo tarafında yaptığı değişiklik ile eleştirilen Medium, minimal yapısıyla ün salmasına rağmen seçilen logo tasarımı oldukça karmaşık kalıyor ve hiçbir anlamı bulunmuyor. Bu sebeple eleştirilen platform aynı zamanda arayüz tarafında da değişikliğe gitti.

Medium-logo-degisikligi-00

Yeni Medium logosu

Sitenin genel tasarımı siyah ve beyaz renklerden oluşuyor. Bu noktada tasarıma pek dokunulmamış olsa da yine de sıkı kullanıcalar bu durumu eleştiriyor. Medium yeni tasarımını dil ve tipografiden aldığını söylüyor. Medium’dan Karen Tropen, elipslerin farklı formlarını temsil eden yeni tasarımı, ”bitmemiş veya yaklaşmakta olan bir düşünceyi” temsil ettiğini söyleyerek açıklıyor. Twitter üzerinde ise konu hakkında kullanıcılardan paylaşımlar da geliyor.  Yeni tasarlanan logonun, anlaşılmadığı, iş modellerine gönderme yaptığı, yorumları yapılırken aynı zamanda 2020’deki kafa karışıklığını temsil ettiğini düşünenler de bulunuyor.

İşte yapılan Twitter paylaşımlarından birkaçı:

Medium bundan önce 2015 yılında bir tasarım değişikliğine gitmiş ancak bir noktada bu kadar eleştirilmemişti. Yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Medium’un genel çehresi değişti: Eleştiriliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Medium’un genel çehresi değişti: Eleştiriliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Medium’un genel çehresi değişti: Eleştiriliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!