AutoCad Artık Medyasoft’tan Sorulacak


18 Mart 2009 Çarşamba 12:56
AutoCad Artık Medyasoft’tan Sorulacak

Dünyanın önde gelen yazılım ve eğitim markalarını bir araya getiren Medyasoft, mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarına yönelik 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman teknoloji şirketi Autodesk ile işbirliği gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük bağımsız bilgisayar eğitim merkezi New Horizons’ın Türkiye temsilciliğini alan, yazılım devi Adobe’nin Türkiye distribütörü, dünyanın en yaygın kullanılan e-öğrenme platformu Blackboard’un tek Türkiye temsilcisi ve son kullanıcıların sıklıkla kullandığı ancak kurumsal arenada büyük faydaları bulunan Babylon’un distribütörü olan Medyasoft, 2009 yılında eğitim alanında yüzde 63, yazılım sektöründe ise yüzde 49 büyüme hedefliyor.


Autodesk, AutoCad’den daha meşhur değil ama kendi markası.

Ülker’in de bağlı bulunduğu Yıldız Holding’in Bilişim Grubu şirketlerinden olan Medyasoft, Türkiye’yi dünyanın en büyük yazılım ve eğitim markalarıyla buluşturmaya devam ediyor. 2008 yılında önemli bir işbirliğine imza atarak dünyanın en büyük bağımsız eğitim merkezi New Horizons’ın Türkiye temsilcisi olan Medyasoft, yazılım alanında da Autodesk ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle büyümeyi sürdürüyor.

Medyasoft’un Autodesk Distribütörlüğü

2009 yılı hedefleriyle ilgili açıklama yapan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, yazılım sektöründe yüzde 49, eğitim sektöründe yüzde 63 büyüme hedeflediklerini belirtti. Dağıtım kanalı yapısını büyük bir hızla genişletmeyi sürdüreceklerinin altını çizen Pabuçcuoğlu, bu yılın sonuna kadar iş ve çözüm ortağı sayısını 200’ün üzerine çıkarmayı planladıklarını, öncelikli olarak İstanbul ve bölge illerdeki yapılanmayı tamamladıklarını, kriz ortamına rağmen yalnızca büyük şehirlerde değil Anadolu’da da yeni iş ve çözüm ortaklarıyla büyümeyi sürdüreceklerini ifade etti.


AutoCad’in birçok farklı versiyonu var.

Autodesk ile gerçekleştirilen işbirliği sonucunda Autodesk lite, Autodesk ve 3D Studio Max ürünlerini kullanıcılara sunacaklarını söyleyen Pabuçcuoğlu, hedef kitlelerinin ağırlıklı olarak mimarlar, mühendislik firmaları, inşaat şirketleri ve 3D prodüksiyon ajansları olduğunu belirtti. Autodesk ile işbirliğine gidilmesinin en önemli nedeni olarak Autodesk’in alanında çok güçlü bir marka olmasını gösteren Pabuçcuoğlu, Medyasoft’un katma değerli yazılım distribütörü olarak konusunda lider/güçlü markalarla işbirliği gerçekleştirdiğini söyledi. Pabuçcuoğlu, Medyasoft satış ağının yaygınlığı, Pearson Education’ın yetkili yayıncısı olarak Türkçe BT kitapları basabilme yetkinliği ve New Horizons’ın Türkiye’deki tek temsilcisi olarak eğitim yetkinliği ile Autodesk’e katma değer sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

Autodesk – Medyasoft Anadolu Açılımı

Autodesk Türkiye Genel Müdürü Tolunay Tomruk da, bu işbirliğinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını, Medyasoft’un deneyimi ve Yıldız Holding’in gücünün yeni müşterilere ulaşmalarında önemli yardımları olacağına inandıklarını söyledi.


Tasarımların görselleşmesini sağlayan en önemli yazılımlardan birisi: 3ds Max

Tomruk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Autodesk olarak geliştirdiğimiz 2 ve 3 boyutlu yazılımlarımız mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarındaki birçok firma ve profesyonelin fikirlerini tasarlanmasına, analiz etmesine ve görselleştirilmesine yardımcı olarak verimliliklerini arttırıyor. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarında firmanın ürünlerini daha yenilikçi, hızlı, hedefledikleri kalitede ve uygun maliyetlerde üretebilmesi ve rekabetin önüne geçmesi daha da önem kazanıyor. Bu teknolojilerin özellikle Anadolu’da daha yaygın şekilde kullanılabilmesi için Medyasoft ile işbirliğimizin bize güç katacağına inanıyoruz.”

:: AutoDesk ürünlerinden AutoCad dışında bildikleriniz var mı?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AutoCad Artık Medyasoft’tan Sorulacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AutoCad Artık Medyasoft’tan Sorulacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AutoCad Artık Medyasoft’tan Sorulacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!