Okunma

Meg Whitman, eBay’den Ayrılıyor


24 Ocak 2008 Perşembe 22:00
Meg Whitman, eBay’den Ayrılıyor
Meg Whitman, geçen on yılın ardından 31 Mart‘ta görevden ayrılacağını eBay’in blogundan duyurdu. Görev yaptığı on yılın çok uzun bir süre olduğunu yöneticilerin bu kadar uzun süreden sonra yerini başkalarına bırakması gerektiğini ve artık eBay’in yeni bir bakış açısına, yeni bir vizyona, yeni bir lider takımına sahip olması gerektiğini söyledi.

Meg’in şirketin blogundan duyurduğu haberde; Bundan on yıl kadar önce (31 Mart 1998) kimse iki yabancının internet üzerinden aralarında bir şeyleri satabileceğine inanmıyordu şimdi dünyada altmış milyondan fazla kişi ürünlerini satıyor. Gelinen nokta inanılmaz. Burada görev almış olmaktan çok memnunum, dedi.

Gerçektende on yıl önce internetten birilerinin birbirine bir şey satacağına inanmak çok zordu. Hele ki bugün bile internetten alış veriş yapmaya çekinen bu kadar insan varken…

Peki şirketin yeni patronu kim olacak? Meg kendine varis olarak eBay Marketplaces’ın yöneticisi John Donahoe‘u belirledi. Bakalım 31 Mart’ta görevi alacak olan John Donahoe on yıl sonra Meg Whitman kadar başarılı olabilecek mi? Ya da, daha önemlisi, on yıl kadar görev yapabilecek mi?

Bilgi için: eBay 
Yazan: Mustafa Baltacı
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Meg Whitman, eBay’den Ayrılıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yeni yöneticiler her zaman şirketler için iyidir…
    bu sekilde kabuklarını kırıp kendilerini daha üst seviyelere tasıyabilirler

" Meg Whitman, eBay’den Ayrılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Meg Whitman, eBay’den Ayrılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Meg Whitman, eBay’den Ayrılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "