Okunma

Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı!


13 Aralık 2019 Cuma 19:55
Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı!

Geçtiğimiz aylarda Norm Ender, Mekanın Sahibi şarkısı ile gündeme oturmuş, rakiplerine bu parça ile göz dağı vermişti. Mekanın Sahibi, yayınlanmasının üzerinden bir süre geçtikten sonra Spotify’dan kaldırılmış ve Norm Ender çalıntı şarkı iddiaları ile karşı karşıya kalmıştı. Şimdi ise ortaya çıkan durum daha da  ilginçleşti ve Norm Ender Mekanın Sahibi şarkısı neden kaldırıldı sorusu tekrar gündeme geldi. Norm Ender Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı!

Norm Ender Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı

Mekanın Sahibi, Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway tarafından seslendirilen “Work My Move” isimli parçayla oldukça benzetilmiş ve bu şarkıdan çalıntı olduğu iddia edilmişti. Norm Ender bu iddia hakkıda bir açıklama yapmış ve durumun çok daha farklı olduğunu belirtmişti.

Bu açıklamanın altına binlerce tweet gelmiş ve çoğu kişi sanatçıya inanmamıştı. Bu iddianın ardından da Mekanın Sahibi Spotify’dan kaldırıldı haberleri gelince çoğu kişi bu iddiaya tamamen inanmıştı. Bugun gelen son haber ise kullanıcıları daha da şüphelendirdi.

Şu anda YouTube üzerinden arama yapan kullanıcılar Norm Ender’in şarkısı Mekanın Sahibi şarkısı klibini bulamıyorlar. Bu durum hakkında yapılan yorumlar arasında şarkının tekrar bir telif ile karşı karşıya kaldığı söylentisi var. Norm Ender Mekanın Sahibi şarkısı neden kaldırıldı sorusunun belli başlı cevapları olabilir. YouTube, telif gibi durumlardan dolayı şarkıyı kaldırmış olabilir veya Norm Ender kendi isteği ile şarkıyı kendi kanalından kaldırmış olabilir.

Merak edilen sorunun iki cevabı olsa dahi ilk cevap kullanıcılara daha mantıklı geliyor. Çünkü Mekanın Sahibi şarkısı daha öncede telif iddiaları ile gündeme sıkça gelmişti. Norm Ender çalıntı şarkı iddiaları hakkında sizin düşünceleriniz neler?
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gluk gluk oldu kula haklı çıktı

 2. Norm Ender dedi ki:

  Keltoşşş babbana koşş

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Köpürürsün cluk cluk cluk burası merkez fight kulub

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bebeyi pistten aldılar bidaha bulaşmasın bizim abilerimize(Killa Hakan & Ben Fero & Ezhel)

 5. Anonim dedi ki:

  SİZE ŞIRDAN ŞIRDAN

 6. Anonim dedi ki:

  Kafam simdi fisek degil 🙁

 7. Anonim dedi ki:

  Bebeleri pisten almışlar .d

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mandingo dabalaşi

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sabah yaptım krep krep ;(

 10. Anonim dedi ki:

  Kim olum bu mekanın sahibi bi gelip bi geri gidiyor artık bir karar verilsin olmuyor böyle :))

 11. Anonim dedi ki:

  GLUK GLUK GLUK

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adam başlı başına bir rezillik

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  BÇoken bu şarkıyı defalarca karşıma çıktığı halde dinlemedim adamı da tanımam. Konu müzik. Müzik evrenseldir. Arka fona başkalarının müzikleri konup yapılan veya cover olarük yapılıp üzerinden para kazanılan şarkılarda çalıntı o zaman. İnsanlar başarıları iyi işleri tebrik edeceği yerde taş koyma derdinde. Ve inanıyorumki bu fitili ateşleyende zoruna giden rakipleri ya da bu adamı sevmeyenler. Konu çalıntı olup olmaması değil.

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  O kadar çok çalıntı beste güfte söz senaryo var ki, ha bir eksik ha bir fazla, ne farkeder…

  Mekanın sahibine gelince, severek dinliyoruz ister legal ister illegal… bir loop için şarkı yakmaya gerek yok.

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mekânın sahibi geri gitti :d

" Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "