Okunma

Melez CrossFire’a Yakın Bakış


26 Mart 2008 Çarşamba 22:00
Melez CrossFire’a Yakın Bakış
Bu sene melez ürünlerin yılı olacak. Her ne kadar esas melez ürün olarak düşündüğümüz ve AMD ile Intel’in hâlâ üzerinde çalıştığı "grafik yongası ve işlemci bir arada" çözümlerine kadar sanırız diğer birimlerde bu eğilimi göreceğiz. Hybrid CrossFire teknolojisi olarak anılan teknik, anakartlara tümleşik olan grafik işlemcisinin, ayrıca takılmış grafik kartıyla beraber çalışmasını sağlıyor. Yani, siz küçük çapta bir güncelleme ve performans artışı istiyorsanız, sadece bir tane HD 3450 alıp bunu AMD’nin 780G yongalı anakartlarından birine takmanız yeterli.


Nasıl Çalışır?

Melez CrossFire teknolojisi, varsayılan olarak ölü kabul edilen tümleşik grafik işlemcilerine sahip anakartlara bir anlamda hayat öpücüğü veren bir sistem. Giriş seviyesinde bilgisayarınız için çok fazla para harcamadan bir yükseltme yapacaksanız, AMD bunun için size bir seçenek sunuyor. Normal şartlar altında her türlü yüksek performanslı grafik kartını çalıştıran RS780G yongalı anakartlar, maliyeti dikkate aldığınızda öne çıkan bir terfi seçeneği olarak, AMD tarafında en düşük seviye harici grafik kartı olan HD 3450 ile birlikte güzel bir iş çıkartıyor.

Daha üst seviye grafik kartları 780G yongasındaki yerleşik grafik işlemciden çok daha yüksek performans verdiği için, melez CrossFire sistemiyle kullanılamıyorlar. Dolayısıyla kallabi bir güncelleme yapacaksanız, zaten yerleşik grafik kartı size birşey katmayacağı için, sadece fazladan görüntü çıkışlarından yararlanabilirsiniz.


Videoyu İzleyin

Hybrid CrossFire teknolojisinin ayrıntıları ve getirilerini videomuzda izleyebilirsiniz.

Bilgi için: AMD
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Melez CrossFire’a Yakın Bakış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Melez CrossFire’a Yakın Bakış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Melez CrossFire’a Yakın Bakış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "